Rosja. Nie żyje dyplomata Nikołaj Kobryniec. Ciało znaleziono w hotelu

Świat
Rosja. Nie żyje dyplomata Nikołaj Kobryniec. Ciało znaleziono w hotelu
MSZ Rosji
Dyrektor departamentu współpracy europejskiej w rosyjskim MSZ Nikołaj Kobryniec

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji poinformowało, że w wieku 62 lat zmarł Nikołaj Kobryniec, szef departamentu współpracy europejskiej. W oświadczeniu resort podaje, że doszło do "nagłej śmierci". Tureckie media piszą z kolei, że ciało mężczyzny znaleziono w pokoju hotelowym w Stambule.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji podało, że 12 października zmarł dyplomata, dyrektor departamentu współpracy europejskiej Nikołaj Kobryniec. Miał 62 lata. MSZ nie podało przyczyny śmierci - w komunikacie pada jedynie, że mężczyzna "odszedł nagle".

 

"Odszedł dyplomata, doświadczony przywódca i życzliwy mentor, który całe swoje życie zawodowe poświęcił ochronie interesów polityki zagranicznej ojczyzny" - podało ministerstwo w oświadczeniu.

Miał pojawić się na spotkaniu. W pokoju znaleziono ciało 

Więcej na temat okoliczności śmierci dyplomaty przekazał największy niezależny rosyjski dziennik "Kommiersant". Cytuje portal tureckiej telewizji NTV, który jako pierwszy przekazał, że ciało 62-latka znaleziono w hotelowym pokoju. 

 

ZOBACZ: Izrael. Benjamin Netanjahu: To dopiero początek 

 

"Kobryniec zatrzymał się w środę wieczorem w hotelu Taksim w Stambule. Ze względu na nieobecność dyplomaty na porannym spotkaniu, jego współpracownicy, nie mogąc się do niego dodzwonić, zawiadomili personel. Załoga udała się do pokoju, gdzie znaleziono ciało" - informuje turecki portal.

 

Według wstępnych informacji Nikołaj Kobryniec miał umrzeć na zawał serca.

Kariera Nikołaja Kobrynca

Nikołaj Kobryniec urodził się 21 grudnia 1961 roku w Moskwie. Od 2006 roku pracował na różnych stanowiskach w MSZ - w latach 2006–2011 był zastępcą Stałego Przedstawiciela Federacji Rosyjskiej przy Unii Europejskiej, a w latach 2011–2012 zastępcą dyrektora Departamentu Współpracy Paneuropejskiej. Od 2012 do 2019 roku pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Rządowego Departamentu Współpracy Międzynarodowej.

 

Od 2019 roku kieruje Departamentem Współpracy Paneuropejskiej. Został odznaczony rosyjskim medalem Orderu Zasługi dla Ojczyzny II stopnia i Orderem Przyjaźni.

Karolina Gawot / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie