Wojna w Izraelu. Zełenski porównuje Palestynę do Rosji. "Widzę to samo zło"

Świat
Wojna w Izraelu. Zełenski porównuje Palestynę do Rosji. "Widzę to samo zło"
PAP/EPA/PEPE TORRES
Wołodymyr Zełenski

- W Ukrainie i w Izraelu widzimy to samo zło - mówił Wołodymyr Zełenski, łącząc się z uczestnikami Zgromadzenia Parlamentarnego NATO obradującego w poniedziałek w Kopenhadze. Ukraiński prezydent apelował do krajów Zachodu o zjednoczenie w obliczu obu wojen.

W czasie odbywającej się w Kopenhadze 69. sesji Zgromadzenia, głos zabrał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

 

WIDEO: Zełenski o sytuacji w Izraelu

 

"Różne intencje, istota ta sama"

- Izraelscy dziennikarze, którzy byli w Buczy, widzą teraz to samo zło. Jedyna różnica polega na tym, że Izrael zaatakowała organizacja terrorystyczna, a Ukrainę państwo terrorystyczne. Deklarowane intencje są różne, ale istota ta sama. Widzimy tę samą krew, te same cywilne samochody i te same ciała torturowanych ludzi - powiedział prezydent Zełenski. 

 

ZOBACZ: Zmasowany atak Hamasu. To porażka Żelaznej Kopuły?

 

Zgromadzenie Parlamentarne Sojuszu Północnoatlantyckiego pełni rolę dialogu i współpracy pomiędzy parlamentami państw członkowskich. Jest organem funkcjonującym jako niezależne od struktury NATO, pozostając w kontakcie z jej przedstawicielami.

Wojna w Izraelu. Ponad 1500 ofiar

Izrael został zaatakował przez Hamas, organizację terrorystyczną będącą jedną z dwóch głównych sił politycznych w Palestynie. Do tej pory atak zbrojny przyniósł ponad 1500 ofiar po obu stronach konfliktu.

 

Wśród rannych i ofiar śmiertelnych są również obywatele innych krajów. Organizacja Human Rights Watch potępiła obie strony konfliktu, oskarżając je o zbrodnie wojenne i łamanie międzynarodowego prawa humanitarnego.

Bartosz Treder / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie