Pokrzywnica. Wybuch w domu jednorodzinnym. Dzieci i kobieta w ciąży z obrażeniami

Polska
Pokrzywnica. Wybuch w domu jednorodzinnym. Dzieci i kobieta w ciąży z obrażeniami
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

W jednym z domów we wsi Pokrzywnica niedaleko Starachowic w województwie świętokrzyskim doszło do wybuchu. - Obrażenia odniosły dwójka dzieci oraz kobieta w ciąży - przekazał polsatnews.pl rzecznik prasowy świętokrzyskiej PSP Marcin Bajur.

Strażacy dostali wezwanie do pożaru domu jednorodzinnego we wsi Pokrzywnica o godzinie 13:55. - Podczas zdarzenia w budynku przebywało siedem osób, które opuściły budynek przed przybyciem służb - poinformował polsatnews.pl rzecznik prasowy świętokrzyskiej PSP starszy kapitan Marcin Bajur.  Na miejsce przybyło sześć zastępów straży pożarnej. 

 

ZOBACZ: Suchowola. W plecaku ucznia eksplodował telefon. Interweniowała straż pożarna

 

Trzy osoby zostały poszkodowane. - W zdarzeniu dwójka dzieci oraz kobieta ciężarna odniosły obrażenia w postaci oparzeń ciała - dodał strażak.

 

Została już im udzielona pomoc medyczna. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Natomiast dzieci nie musiały być hospitalizowane. 

Wiadomo, co było przyczyną wybuchu

Według ustaleń strażaków do wybuchu doszło z powodu nagromadzonego ciśnienia w przewodzie kominowym. Świadczy o tym m.in. uszkodzona ściana wokół kominka. 

 

Według relacji świadków siła wybuchu była tak duża, że drzwi wejściowe do budynku zostały wyrwane

Agata Sucharska / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie