Tajlandia: Strzelanina w centrum handlowym. Aresztowano 14-latka, zginęły dwie osoby

Świat
Tajlandia: Strzelanina w centrum handlowym. Aresztowano 14-latka, zginęły dwie osoby
PAP/RUNGROJ YONGRIT
14-latek zaatakował nieświadomych klientów galerii handlowej

W Siam Paragon, najsłynniejszym centrum handlowym w Tajlandii, doszło do strzelaniny. Życie straciły dwie osoby, kolejne zostały ranne. Za zbrodnię prawdopodobnie odpowiada 14-latek, który jest już w rękach policji. Dotychczas nie są znane motywy jego działania.

Do strzelaniny w stolicy Tajlandii - Bangkoku - doszło we wtorek. Zginęły dwie osoby, a pięć jest rannych. Za zbrodnię najpewniej odpowiedzialny jest 14-latek, który wtargnął do galerii handlowej Siam Paragon i zaczął strzelać z pistoletu Glock-19. 

 

ZOBACZ: USA: 4-letnie dziecko strzelało do policjantów. Próbowało "uratować" swojego tatę

 

Młodego mężczyznę aresztowano. Szef policji Torsak Sukvimol powiedział, że chłopak był leczony psychiatrycznie, a w dniu strzelaniny pominął przepisane mu leki. Na razie nie ma informacji na temat motywu ataku.

Zgasło światło, padły strzały. 14-latek zaatakował w centrum handlowym

Informacja o strzelaninie pojawiła się w mediach społecznościowych, gdzie użytkownicy udostępniali nagrania tłumów uciekających z centrum handlowego.

 

 

Chińska turystka Liu Shiying, która była na miejscu zdarzenia, powiedziała agencji prasowej Associated Press, że nagle zobaczyła tłum biegnących ludzi i krzyki, że ktoś strzela. Miało też zgasnąć światło. 

polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie