USA: Szczęśliwy finał poszukiwań 9-latki. Znaleziono ją w domu porywacza

Świat
USA: Szczęśliwy finał poszukiwań 9-latki. Znaleziono ją w domu porywacza
New York State Police/ Google Maps

Szczęśliwy finał poszukiwań 9-letniej Charlotte Senny. Dziewczynka została porwana w sobotni wieczór, gdy jechała rowerem. Oprawca został znaleziony dzięki odciskom palców, które zostawił na liście z żądaniem okupu.

9-letnia Charlotte Senna zaginęła w czasie, kiedy samodzielnie jeździła rowerem. W sobotę dziewczynka spędzała czas wraz z rodziną na campingu w parku stanowym Moreau Lake w stanie Nowy Jork. Jak podał Daily Mail, na terenie parku znajduje się 158 pól campingowych.

 

Bawiła się ze swoimi rówieśnikami, ale gdy po 18:00 musiała wracać do rodziców, zdecydowała, że jeszcze raz przejedzie się ścieżką biegnącą wokół campingu.

 

Przejechanie całej trasy powinno zająć zaledwie kilka minut dlatego, gdy dziewczynka nie wracała przez kwadrans, jej rodzice zaniepokoili się i zaczęli jej szukać. Chwilę później znaleźli rower leżący przy ścieżce i zadzwonili na policję.

 

ZOBACZ: USA. Gerardo Cabanillas spędził w więzieniu prawie 30 lat. Był niewinny

 

Przez noc służby przeszukały cały park o powierzchni ponad 2,5 tys. ha. Działania nie przyniosły skutku, dlatego w niedzielę rano, wydano Child Alert. Na tym etapie śledczy byli pewni, że Charlotte została wbrew woli wciągnięta do samochodu lub w głąb lasów.

Porywacz przetrzymywał diewczynkę w szafie

O przełomie służby poinformowały w poniedziałek po godzinie 19, niecałe dwa dni po uprowadzeniu dziewczynki. Według policji dziewczynka została znaleziona w "dobrym stanie" w przyczepie należącej do 47-letniego Craiga Rossa Jr. Gubernator stanu Nowy Jork Kathy Hochul powiedziała podczas późniejszej konferencji, że porywacz przetrzymywał dziewczynkę w szafie.

 

W akcji ratowania porwanej uczestniczyły dwa zespoły antyterrorystyczne SWAT, użyto także helikopterów. Mężczyzna miał stawiać opór.

 

Kathy Hochul powiedziała mediom, że w poniedziałek nad ranem Ross Jr podjechał pod dom rodziców dziewczynki i w ich skrzynce zostawił list z żądaniem okupu. Hochul wskazała, że rodziców nie było wtedy na miejscu, ale list był pokryty śladami DNA i odciskami palców mężczyzny.

Ross Jr nie ujawnił motywu swoich działań

W poniedziałek po południu śledczym udało się ustalić, że odciski palców należą do osoby zatrzymanej w 1999 r. za jazdę pod wpływem alkoholu. Zdecydowali się jak najszybciej przeprowadzić akcję odbicia ofiary z przyczepy Rossa Jr. Craig mieszkał zaledwie 20 km od domu państwa Senna.

 

Porywacz nie był wcześniej notowany za przestępstwa tego typu i nie ujawnił motywu, jaki nim kierował. Policja zabrała dziewczynkę do szpitala w Albany. Lekarze twierdzą, że jest w dobrej kondycji.

 

Radości z uratowania dziecka nie kryła gubernator Kathy Hochul.

 

- Jesteśmy przepełnieni radością w związku z odnalezieniem Charlotte Senny, po niecałych dwóch dniach poszukiwań - powiedziała w poniedziałek Hochul.

sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie