1000 spotkań Trzeciej Drogi. Liderzy wskazali "zadanie dla Trzeciej Drogi"

Polska
1000 spotkań Trzeciej Drogi. Liderzy wskazali "zadanie dla Trzeciej Drogi"
PAP/Waldemar Deska
Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz

Mobilizacja wyborców i przekonanie ludzi głosujących do tej pory na PiS - to priorytety Trzeciej Drogi. Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz objeżdżają Polskę w ramach akcji tysiąca spotkań i w kolejnych punktach prezentują punkty swojego programu. W Częstochowie mówili o wsparciu dla młodych.

Podczas konferencji prasowej w Częstochowie Szymon Hołownia podkreślał, że ważna dla Trzeciej Drogi jest mobilizacja wyborców. - Bardzo nie chcemy, żeby powtórzyło się u nas to, co wczoraj zdarzyło się na Słowacji, gdzie do władzy doszła partia ksenofobów, jawnie prorosyjska - podkreślił.

 

- Trwa weekend tysiąca spotkań Trzeciej Drogi. Nasi kandydaci w całej Polsce organizują spotkania. Przekonują niezdecydowanych, tych, którzy może kiedyś głosowali na PiS, a dzisiaj jak zobaczyli, że są oszukani, rozczarowani, mieli dobre intencje, ale, niestety, ktoś ich zmanipulował, wprowadził w błąd, oni są dzisiaj do przekonania. To zadanie dla Trzeciej Drogi - dodał Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przekaz dla młodych

- Bardzo apelujemy do młodych ludzi, i będziemy z nimi rozmawiać, żeby dali szansę nadziei, żeby zagłosowali - mówił dalej lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

 

 

Zaznaczył, że zwraca się przede wszystkim do tych, którzy pierwszy raz pójdą na wybory. - To naprawdę może być Polska dla was, z biletem miesięcznym za 150 zł, którym będziecie mogli objechać całą Polskę komunikacją miejską i komunikacją międzymiastową tak, żebyście byli mobilni - wskazał.

 

ZOBACZ: Green-trucki ruszają w Polskę. Trzecia Droga: Pokażemy 12 gwarancji

 

Kosiniak-Kamysz zaznaczył, że jedna z 12 gwarancji Trzeciej Drogi jest akademik za złotówkę. - I to nie jest program socjalny, tylko program wyrównujący szansę - podkreślił.

Jakub Krzywiecki/Polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie