Meksyk: Nietypowe spotkanie przy obiedzie. Niedźwiedź dołączył do pikniku

Świat
Meksyk: Nietypowe spotkanie przy obiedzie. Niedźwiedź dołączył do pikniku
YouTube/Voice of Amercia
Niedźwiedź czarny wskoczył im na stół podczas pikniku

Rodzina, która właśnie zasiadła do posiłku zamarła z przerażenia, gdy niedźwiedź czarny wskoczył na stół podczas pikniku. Zwierzę ewidentnie chciało dołączyć do wspólnego biesiadowania i od razu zabrało się za konsumpcję. Nagranie z tego incydentu trafiło do sieci i stało się hitem.

Naturalne siedliska dzikich zwierząt są stale niszczone, dlatego zwierzęta coraz śmielej podchodzą do człowieka. Jednak ten osobnik wykazał się niezwykłą odwagą i apetytem. 

 

ZOBACZ: Fala upałów w Kalifornii. Niedźwiedź ochładzał się w jacuzzi


Nagranie zarejestrowane przez jednego ze świadków pokazuje moment, w którym niedźwiedź czarny wskakuje na stół i zaczyna jeść leżące na talerzach potrawy. Zdarzenie miało miejsce w Meksyku w Parku Ekologicznym Chipinque.  

 

Głodny niedźwiedź przeszkodził im w pikniku. Nagranie hitem w sieci

Zwierzę pożerało tortillę i inne smakołyki w odległości kilku centymetrów od przerażonych ludzi. Osobnik nie był jednak agresywny. Czasami wąchał ludzi, ale większość czasu skoncentrowany był na jedzeniu.  


Po zjedzeniu potraw z pierwszego stolika przeskoczył na drugi, przy którym siedziała dziewczynka. Po chwili, gdy niedźwiedź zobaczył, że na tym stole nie czekają na niego żadne pyszności, oddalił się z powrotem do lasu.

 

ZOBACZ: ZEA. Nietypowy lot z Dubaju. Na pokładzie był uwolniony niedźwiedź

 

Nagranie zostało udostępnione w poniedziałek i zebrało miliony wyświetleń, stając się hitem.

 

Najwięcej niedźwiedzi czarnych występuje w Ameryce Północnej. Portal Daily Mail podaje, że w stanie Nuevo León, w którym znajduje się park, żyje co najmniej 38 takich osobników.

 

Zwierzę jest gatunkiem zagrożonym. Może osiągnąć do dwóch metrów długości i ponad 400 kilogramów wagi. W cały parku zostały porozmieszczane tabliczki informujące co robić w przypadku napotkania jednego z nich.   

Karina Jaworska / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie