Pandemia koronawirusa w Polsce. Rośnie liczba zakażeń i zgonów

Polska
Pandemia koronawirusa w Polsce. Rośnie liczba zakażeń i zgonów
Polsat News
Szpital

Koronawirus ponownie atakuje. Ministerstwo zdrowia poinformowało o wystąpieniu nowych przypadków zakażeń oraz o osobach, które zakaziły się ponownie. Z danych resortu wynika, że zmarło czterech pacjentów.

Z opublikowanego we wtorek 26 września raportu MZ wynika, że mamy 357 nowych przypadków koronawirusa, w tym 238 nowych zakażeń, a 119 osób zakaziło się ponownie. 

 

Czterej pacjenci, który zmarli z powodu COVID-19 mieli choroby współistniejące. 

 

Najwięcej przypadków zakażeń odnotowano w województwie mazowieckim (81), małopolskim (35) oraz lubelskim (28). 

Najwyższy wynik od miesięcy

Te dane mogą niepokoić, ponieważ jest to wynik najwyższy od kwietnia, kiedy to kończyła się wiosenna fala koronawirusa. W maju dzienna liczba zakażeń była niższa niż 300, a w lipcu zachorowań było nie więcej niż 20. 

 

ZOBACZ: Nowy wariant koronawirusa. WHO wydała komunikat ws. mutacji Eris

 

Ministerstwo Zdrowia rzadko informowało także o zgonach. Teraz, w ciągu jednego dnia, zmarło niemal tyle samo osób, co przez cały lipiec, kiedy ofiar śmiertelnych było pięć. 

 

Liczba zakażeń rośnie regularnie od sierpnia. Obawy może też budzić nowy wariant koronawirusa, który pod koniec sierpnia został wykryty w Izrealu. Jak informowaliśmy w Polsatnews.pl budzi on niepokój wśród naukowców ze względu na dużą liczbę mutacji. Nie wiadomo jeszcze, czy może powodować poważne choroby, nie jest także jasne, czy stanie się on dominującą formą wirusa.

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie