Australia. 68-latek przypadkowo zjadł śmiertelnie groźny posiłek. Cudem przeżył

Świat
Australia. 68-latek przypadkowo zjadł śmiertelnie groźny posiłek. Cudem przeżył
Pexels/Valeria Boltneva
68-latek przypadkowo zjadł śmiertelny posiłek

68-letni Ian Wilkinson z miasteczka Leongatha w Australii wyszedł ze szpitala. Spędził w nim dwa miesiące po tym, jak w lipcu zjadł danie z trującym grzybem. Posiłek spożyli także inni członkowie jego rodziny, a trójka z nich zmarła.

Mężczyzna - 68-letni Ian Wilkinson - który zjadł trujące grzyby, przeżył. Walczył o życie od dwóch miesięcy.

 

29 lipca w stanie krytycznym trafił do szpitala, z którego wyszedł w piątek, o czym jego rodzina poinformowała w oświadczeniu. "Te wieści oznaczają dla nas ogromną ulgę" - przekazano w informacji cytowanej przez BBC. 

Obiad zakończył się tragedią

Do tragicznych wydarzeń doszło w miasteczku Leongatha, dwie godziny jazdy od Melbourne w Australii. Gail and Don Pattersonowie przyszli na wspólny posiłek z wnukami w domu ich synowej, 48-letniej Erin Patterson. Małżeństwu towarzyszyła siostra Gail, Heather wraz z mężem Ianem Wilkinsonem. 

 

W ciągu kilka godzin po posiłku czworo gości trafiło do miejscowego szpitala. Początkowo objawy wskazywały na poważne zatrucie żołądkowe. Wkrótce okazało się, że ich stan ulega pogorszeniu i zostali przetransferowani do szpitala w Melbourne.

 

Pomimo otrzymania pomocy Gail, jej mąż Don oraz siostra Heather zmarli. 

 

ZOBACZ: Australia: Tajemnicze zatrucie grzybami. Gotowała synowa, teściowie nie żyją

 

Do zatrucia miało się przyczynić spożycie muchomora sromotnikowego, który znajdował się w ugotowanym posiłku. Miał on być złożony z grzybów z różnych źródeł, dlatego Erin Patterson i jej dzieci nie zatruli się. Wszystko wskazuje na to, że kobieta nieświadomie dodała trujące grzyby do dania i nie usłyszała zarzutów.

 

Muchomor sromotnikowy jest silnie trujący. Bywa mylony z popularnymi grzybami jadalnymi, takimi jak gołąbki, pieczarki i gąski. Najczęściej rośnie w lasach liściastych, w pobliżu dębów i buków, rzadko w lasach iglastych.

Karolina Gawot/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie