Hiszpania. Gonitwa byków w Pobla de Farnals. Zginął mężczyzna

Świat
Hiszpania. Gonitwa byków w Pobla de Farnals. Zginął mężczyzna
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
Gonitwy byków odbywają się co roku w ponad 1820 hiszpańskich gminach.

Podczas gonitwy byków w Pobla de Farnals w rejonie Walencji 61-letni mężczyzna odniósł poważne rany, a po przewiezieniu do szpitala zmarł - informują hiszpańskie media. Ranny został również inny mężczyzna, znajomy ofiary.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w sobotę około godz. 19. Nieco ponad godzinę wcześniej w mieście rozpoczęła się gonitwa, kiedy na ulice wypuszczono dwa byki. 

Gonitwa byków. Ofiara i ranny

Dwóch znajomych - 61- i 63-latek - biorący udział w zawodach zostali zaskoczeni przez jedno zwierzę. Chociaż próbowali uciec do punktu bezpieczeństwa, to nie uniknęli ataku rozjuszonego byka. Obaj zostali ranieni rogami. Mężczyzn natychmiast przewieziono do szpitala. 

 

ZOBACZ: Hiszpania. Trzy ofiary śmiertelne gonitw byków. Partia Pacma domaga się przerwania tradycji

 

Obrażenia młodszego z nich - w okolicach brzucha i klatki piersiowej - były tak poważne, że lekarze zdecydowali o pilnej operacji. Mimo wysiłków personelu medycznego, nie udało się jednak uratować życia 61-latka. Zmarł w niedzielę.

 

Z kolei jego starszy kolega przebywa na oddziale z ranami nóg. 

 

W związku z tragicznymi wydarzeniami organizatorzy zdecydowali o odwołaniu zaplanowaną na noc gonitwy. 

Gonitwy byków w Hiszpanii

Jak wynika z niedawnego badania przeprowadzonego przez organizacje praw zwierząt AnimaNaturalis i CAS International gonitwy byków odbywają się co roku w ponad 1820 hiszpańskich gminach. Do najsłynniejszych należy ta w Pampelunie.

 

Tego typu wydarzenia są wśród Hiszpanów popularne, jednak wielu aktywistów podnosi, że są one niebezpieczne i okrutne. W ostatnich latach toczą się gorące dyskusje na temat tego, czy powinno się ich zakazać. 

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie