Ćmielów: Filiżanki i imbryk ozdobiły rynek. Niepowtarzalny widok

Polska
Ćmielów: Filiżanki i imbryk ozdobiły rynek. Niepowtarzalny widok
PAP/Piotr Polak
Porcelanowy serwis na rynku Ćmielowa

Ławki w kształcie filiżanek i fontanna w kształcie imbryczka - na rynku w Ćmielowie (woj. świętokrzyskie) stanął porcelanowy serwis nawiązujący do tradycji miasta. Oficjalne otwarcie zrewitalizowanej przestrzeni odbyło się w sobotę.

Jeszcze w ubiegłym roku burmistrz miasta Joanna Suska podpisała na przebudowę rynku w Ćmielowie. Zgodnie z założeniem centralna część miasta miała zostać ozdobiona serwisem kawowym, by upamiętnić porcelanową tradycję.

Ćmielów: Imbryk i filiżanki ozdobiły rynek miasta

Chociaż mieszkańcy już od kilku miesięcy mogli podziwiać efekty prac, oficjalne otwarcie rynku nastąpiło w sobotę. Na zrewitalizowanej przestrzeni pojawiły się cztery ławki w kształcie filiżanek i fontanna w kształcie imbryczka. Wydarzenie uświetniły koncert oraz potańcówka przy "ćmielowskim imbryczku".

 

ZOBACZ: Różowy przedmiot pożądania czyli tajemnica z Ćmielowa


Porcelanowy serwis ozdabiający miasto nawiązuje do przedwojennej kolekcji Empire, która pochodzi z Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież w Ćmielowie.

 

PAP/Piotr Polak

PAP/Piotr Polak


- Ćmielów od wieków stoi porcelaną. Planując rewitalizację, nie wyobrażaliśmy sobie, aby nie nawiązać do tej historii i tradycji. Od teraz w Ćmielowie można nie tylko pić kawę i herbatę z unikatowych porcelanowych zestawów, ale też zasiąść w filiżankach na rynku - mówiła burmistrz Ćmielowa w rozmowie z PAP. 


Jak podaje portal Radio Kielce, pieniądze na realizację inwestycji pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Całość kosztowała 3,3 mln zł, z czego wkład własny gminy wyniósł 5 proc. Prace modernizacyjne przeprowadzono również w parku - na alejkach pojawiła się nowa nawierzchnia i oświetlenie.

 

PAP/Piotr Polak
anw/ac/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie