Wybory parlamentarne 2023. Nowy spot PiS: Tusk przyjmie nielegalnych imigrantów do Polski

Polska
Wybory parlamentarne 2023. Nowy spot PiS: Tusk przyjmie nielegalnych imigrantów do Polski
Twitter/Prawo i Sprawiedliwość
Z nowego spotu PiS dowiadujemy się, że jeśli Tusk dojdzie do władzy, to ugnie się i przyjmie imigrantów

Jeśli Donald Tusk znowu dojdzie do władzy, natychmiast ugnie się przed unijnymi biurokratami i przyjmie nielegalnych imigrantów do Polski - głosi nowy spot PiS, który został opublikowany w sobotę. Dalej twórcy nagrania stwierdzają, że partia rządząca oparła się w tej sprawie liderowi PO i Brukseli. "To dlatego w Polsce nie ma ataków terrorystycznych" - słyszymy.

"Zrobił to raz, zrobiłby to znowu" - można dowiedzieć się ze spotu PiS o rzekomej chęci Tuska do przyjęcia migrantów. 

 

W nagraniu można usłyszeć, że "gdy Tusk był szefem Rady Europejskiej próbował zmusić Polskę do przyjęcia nielegalnych imigrantów, posunął się nawet do gróźb".

 

ZOBACZ: Migranci w nowym spocie PiS. "Stop przymusowej relokacji"

 

Później pojawia się fragment wypowiedzi szefa PO: "Jeśli rząd polski będzie zdecydowany, aby nie uczestniczyć w tym solidarnym podziale obowiązków w sprawie uchodźców, to będzie wiązało się nieuchronnie z pewnymi konsekwencjami. Takie są zasady w Europie" - 

"Dlatego w Polsce nie ma ataków terrorystycznych"

Zdaniem twórców spotu PiS oparło się presji ze strony Tuska oraz innych unijnych biurokratów. "To dlatego w Polsce nie ma ataków terrorystycznych i nie ma też zamieszek i wielu przestępstw. Dla PiS bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze" - podkreśla w spocie lektor.

 

 

Dalej pojawiły się ostrzeżenia, że "jeśli (Tusk - red.) znowu dojdzie do władzy, natychmiast ugnie się przed unijnymi biurokratami i przyjmie nielegalnych imigrantów do Polski". 

 

"Tusk nie zasługuje na kolejną szansę" - podkreślono.

 

W nagraniu pojawiają się m.in. zdjęcia Tuska z byłą kanclerz Niemiec Angelą Merkel, kadry z zamieszek na ulicach europejskich miast czy ataki na przejściu granicznym. 

Artur Pokorski/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie