Rosja. Rzecznik Kremla: Polska to agresywny kraj. Jesteśmy wyczeleniu na zagrożenia

Świat
Rosja. Rzecznik Kremla: Polska to agresywny kraj. Jesteśmy wyczeleniu na zagrożenia
kremlin.ru
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow

Polska to dość agresywny kraj, jesteśmy wyczuleni na zagrożenia, jakie może stwarzać - powiedział w piątek cytowany przez Reutersa rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Komentując napięcia między Kijowem a Warszawą dodał, że według przewidywań Moskwy, relacje tych krajów ulegać pogorszeniu.

W piątek rzecznik Kremla odniósł się do pogorszenia relacji polsko-ukraińskich. - Widzimy tarcia między Warszawą a Kijowem. Przewidujemy, że te napięcia wzrosną - stwierdził. 

 

Dodał, że "Rosja jest czujna na wszelkie groźby ze strony Polski", bo jako "agresywne" państwo stanowi problem dla sojusznika Moskwy - Białorusi. 

Sprawa eksportu ukraińskiego zboża przez Morze Czarne

Pieskow powiedział też, że "rosyjski zakaz eksportu paliw będzie obowiązywał tak długo, jak będzie to potrzebne dla zapewnienia stabilności rynku". 

 

ZOBACZ: Spór o ukraińskie zboże. Minister rolnictwa Ukrainy rozmawiał z Robertem Telusem

 

Zaznaczył, że nie ma postępów w sprawie eksportu zboża przez Morze Czarne. Nie zostały też zaplanowane żadne rozmowy prezydenta Rosji Władimira Putina z jego tureckim odpowiednikiem Recepem Tayyipem Erdoğanem w tej sprawie. 

Podatek od rosyjskich aktywów. Kreml: Można pozywać zachodnie rządy

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen i brytyjski minister finansów Jeremy Hunt zasygnalizowali w czwartek poparcie dla planu nałożenia podatku od zysków nadzwyczajnych na zamrożone rosyjskie aktywa państwowe.

 

- Właściciele rosyjskich aktywów zamrożonych na Zachodzie mogą pozywać odpowiednie rządy, jeśli te zdecydują się nałożyć na nie podatek od zysków nadzwyczajnych - skomentował w piątek rzecznik Kremla. 

Artur Pokorski/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie