Prognoza pogody. Wrześniowe deszcze i burze. Gdzie w Polsce będzie padać?

Polska
Prognoza pogody. Wrześniowe deszcze i burze. Gdzie w Polsce będzie padać?
IMGW/Twitter/Pixabay
W weekend ochłodzenie, deszcz i lokalne burze

Piątek choć spokojny przyniesie nam już jesienną, deszczową aurę. W niektórych częściach kraju mogą wystąpić też burze. W drugiej połowie dnia większe zachmurzenie, miejscami ulewy i niższe temperatury. W weekend kolejne ochłodzenie. Możliwe są także wzrosty stanów wody w rzekach.

Po chłodnej i nieco wietrznej nocy (11-18°C) w dzień temperatura wzrośnie do 17-27°C. Wiatr z kierunków południowych skręcający na zachodni, słaby i umiarkowany. Na zachodzie pojawią się opady i burze.

Pogoda na piątek

Najcieplej będzie w Warszawie, Suwałkach i Białymstoku (28 °C). Najzimniej w Szczecinie, Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim (18 °C).

 

"Początkowo w Polsce dominować będzie obojętna biotropia pogody, która wraz z nasuwaniem się od zach. chłodnego frontu atmosferycznego, będzie stopniowo pogarszać się do niekorzystnej. " - podają synoptycy z IMGW.

 

Wrześniowe burze

Piątek będzie początkowo spokojnym dniem, ale w ciągu dnia występować będą opady deszczu, miejscami z niewykluczonymi, słabymi burzami.

 

"W nocy prognozowane jest wkroczenie strefy opadów związanej z zatoką niżową i chłodnym frontem atmosferycznym, pojawić się mogą kolejne burze wbudowane we wspomnianą strefę opadów. Burze będą lokalne, krótkotrwałe i słabe" - podaje Sieć Obserwatorów Burz.

 

Weekendowa zmiana pogody

W weekend kolejne ochłodzenie. W piątek do Polski z zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny, a ten z kolei przyniesie ochłodzenie, opady deszczu i lokalne burze także w weekend.

 

Na południu możliwe są wyraźne wzrosty wody w rzekach.

polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie