USA: Rupert Murdoch ustępuje ze stanowiska. Wskazał następcę

Świat
USA: Rupert Murdoch ustępuje ze stanowiska. Wskazał następcę
Wikimedia Commons/Hudson Institute cc by-sa 2.0
Rupert Murdoch

Rupert Murdoch ogłosił, że ustępuje ze stanowiska prezesa korporacji Fox i News Corp. Imperium magnata medialnego ma teraz pokierować jego syn - Lachlan. W liście do pracowników Murdoch stwierdził, że jego przedsiębiorstwa są w dobrej kondycji, podobnie jak on sam. Miliarder ma 92 lata.

Murdoch wraz z rodziną zajmuje 94. miejsce na liście najbogatszych ludzi świata według "Forbesa". Majątek jest wyceniany na ponad 17 miliardów dolarów. Teraz magnat przechodzi na emeryturę, a formalnie będzie zajmował stanowisko "emerytowanego prezesa" w swoich firmach.

 

Miliarder zajmuje się mediami od 70 lat. W latach 50. rozpoczął działalność w prasie, a w 1985 roku zaczął zajmować się branżą telewizyjną. Stał się wówczas właścicielem 20th Century Studios.

 

Rok później nabył kilka amerykańskich stacji telewizyjnych i stworzył korporację Fox Broadcasting. W 1996 powstał kanał Fox News, który obecnie jest najchętniej oglądanym przez Amerykanów programem informacyjnym. To z kolei sprawia, że Murdoch miał olbrzymi wpływ na politykę.

List do pracowników. "Mamy powodu do optymizmu"

W liście do pracowników Fox Corp Murdoch zaznaczył, że jego spółki "są w dobrej kondycji, podobnie jak ja". Dodał, że obecnie możliwości firm znacznie przewyższają wyzwania komercyjne - wskazuje agencja Reutera, która dotarła do listu.

 

ZOBACZ: Rupert Murdoch nie ożeni się. Miliarder zerwał zaręczyny po dwóch tygodniach

 

"Mamy podstawy do optymizmu, jeśli chodzi o nadchodzące lata" - podkreślił Murdoch. Dodał, że mimo to "walka o wolność słowa, wolność myśli, nigdy nie była tak intensywna".

Jakub Krzywiecki/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie