Sukces Ukraińców pod Bachmutem. Rosyjska logistyka w poważnych tarapatach

Świat
Sukces Ukraińców pod Bachmutem. Rosyjska logistyka w poważnych tarapatach
Mil.gov.ua
Siły Zbrojne Ukrainy

Jedna z ważnych arterii logistycznych rosyjskiej armii na kierunku Bachmutu znajduje się pod kontrolą ogniową ukraińskiego wojska - poinformował Ilja Jewlasz. Rzecznik Wschodniej Grupy Sił SZU potwierdził sukces oddziałów będących w pobliżu drogi Bachmut-Garłówka.

W rozmowie z ukraińskimi mediami Jewlash potwierdził wcześniejsze nieoficjalne doniesienia dotyczące ruchu wojsk ukraińskich. Znajdujące się tam oddziały znacząco zbliżyły się do miejscowości Odradiwka i Optyne.

 

- Wejście w pobliżu Kliszczijiwki i Andrijiwki daje nam możliwość zbliżenia się do jednej z arterii logistycznych zaopatrujących grupy wroga w tym kierunku, jest to trasa Bachmut-Garłówka, która jest już pod naszą kontrolą ogniową. Moździerze i przeciwpancerne pociski mają już zasięg. Zaopatrywanie wroga w tym kierunku stało się znacznie trudniejsze - stwierdził.

Poważne straty Rosjan pod Bachmutem

Zdaniem Ilji Jewlasza Wschodnia Grupa Sił prowadzi intensywne walki i kontynuuje działania ofensywne na flankach Bachmutu. W ostatnich dniach poczynione zostały postępy w pobliżu kilku strategicznie ważnych miejscowości.

 

Uderzenia, zdaniem rzecznika, są przeprowadzane w miejscach, gdzie rosyjska obrona jest najsłabsza. Dzięki temu Rosjanie, pomimo swojej dominacji w powietrzu, ponoszą 7-8-krotnie większe straty.

 

- Największa koncentracja sił wroga występuje obecnie na kierunku łymansko-kupiańskim. Wróg utrzymuje tam ponad 110 tysięcy personelu, dużą liczbę pojazdów opancerzonych, systemów artyleryjskich i rakietowych wielokrotnego startu. Warto jednak zauważyć, że w tym kierunku już od około tygodnia nie odnotowujemy żadnych starć bojowych. Nie oznacza to jednak, że działania wojenne tam całkowicie zanikły, wróg w dalszym ciągu ostrzeliwuje pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy. W ostatnich dniach na tym kierunku wykonano 552 ataki artyleryjskie i 17 razy użyto lotnictwa. Tam teraz toczą się intensywne, ciężkie walki, nasi obrońcy utrzymują front - mówił.

 

ZOBACZ: Krym: Ukraińcy zaatakowali łódź podwodną Rosji. Pokazali zdjęcia "Rostowa nad Donem"

 

- Na kierunku łymansko-kupiańskim będziemy się bronić, próbując skutecznie powstrzymać natarcie wroga. W Bachmucie odniesiemy sukces i będziemy kontynuować wypieranie go z zajmowanych pozycji - dodał.

Marcin Orłowski/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie