Królowa Camilla zmierzyła się z Pierwszą Damą Francji. Nagranie obiegło sieć

Świat
Królowa Camilla zmierzyła się z Pierwszą Damą Francji. Nagranie obiegło sieć
The Telegraph/Youtube
Królowa Camilla i Brigitte Macron grają w tenisa stołowego

Królowa Camilla i Brigitte Macron, Pierwsza Dama Francji, zmierzyły się ze sobą, grając w tenisa stołowego w jednym z gimnazjów w Paryżu. Rozgrywka była pełna zwrotów akcji i piłek lądujących w siatce. Nagranie z rozgrywki obiegło sieć.

Karol III wraz królową Camillą przebywa we Francji w ramach swojej drugiej europejskiej podróży zagranicznej jako król. 

Spotkanie królowej Camilli i pierwszej damy Francji

Podczas gdy król wygłaszał swoje przemówienie w Senacie, królowa i Brigitte Macron, żona prezydenta Francji Emmanuela Macrona, zainaugurowały nową francusko-brytyjską nagrodę literacką w Bibliotheque Nationale de France. Ale nie było to ich jedyne zajęcie.

 

Jak podają brytyjskie media, kobiety rozegrały także partię tenisa stołowego w sali gimnastycznej jednego z paryskich gimnazjów. Wydarzenie zostało nagrane, a teraz obiegło media społecznościowe. 

 

 

Elegancko ubrane żony króla i prezydenta sięgnęły po rakietki do tenisa stołowego. Potem w ruch poszły piłeczki, które co jakiś czas lądowały w połowie stołu, na siatce lub w ręku jednej z pań. 

 

Mimo niektórych krytycznych komentarzy dotyczących stylu gry, królowa Camilla i Brigitte Macron wydawały się czerpać z tego "starcia" sporo radości. 

"Historyczne przemówienie" Karola III

Tymczasem, jak opisuje "Sky News", podczas czwartkowego "historycznego przemówienia" Karola III w Senacie nie brakło emocji i wzruszeń. - Zawsze będziemy jednymi z najbliższych sojuszników i najlepszych przyjaciół. Ta złota więź porozumienia ustanowiona przez zmarłą królową będzie świecić jasno - mówił brytyjski monarcha.

 

Zwracając się do polityków król podkreślił, że Wielka Brytania zawsze pozostanie przyjacielem Francji. - Nasze partnerstwo powstało dzięki wspólnej historii i pozostaje niezwykle ważne, ponieważ razem stawiamy czoła wyzwaniom współczesnego świata - dodał.

 

Po tych słowach otrzymał trwające pełną minutę owacje na stojąco. 

 

Po chwili odniósł się też rocznicy śmierci swojej matki, która miała miejsce niecałe dwa tygodnie temu. - Dziękuję Francji za wielką życzliwość okazana nam i naszemu narodowi w czasie tego wielkiego smutku - zaczął. Wspomniał kondolencje złożone m.in. przez Emmanuela Macrona. 

 

- Opisaliście, że jej wysokość uosabiała godność naszej demokracji. Że "kochała Francję, a Francja kochała ją". Trudno opisać, jak wiele te słowa znaczyły dla mnie i dla całej mojej rodziny - mówił. 

Natalia Borzuta/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie