Zagraniczne media o polskim mieście: Najpiękniejsze w Europie. Nikt go nie odwiedza

Polska
Zagraniczne media o polskim mieście: Najpiękniejsze w Europie. Nikt go nie odwiedza
Pixabay/Przemysław Krzak/ youtube.com/@Robert.Dacesin
Robert Dacešin opublikował film na temat Wrocławia

"To najpiękniejsze europejskie miasto, którego nikt nie odwiedza" - brzmi tytuł filmu zrealizowanego przez chorwackiego podróżnika Roberta Dacešina. Mężczyzna chwali Wrocław i ubolewa nad tym, że miasto często jest pomijane przez turystów.

Na portalu kanału telewizyjnego N1 opublikowano artykuł na temat wizyty Roberta Dacešina we Wrocławiu. Znany chorwacki podróżnik został zauroczony miastem.

 

"W poszukiwaniu kierunku, który może nie jest szerzej znany, ale fascynuje piękną architekturą, przystępnymi cenami, pysznym jedzeniem i wieloma ciekawymi rzeczami do odkrycia, pisarz podróżnik Robert Dacešin odkrywa Wrocław w Polsce, miasto spełniające wszystkie powyższe kryteria" - czytamy w tekście.

 

ZOBACZ: Wrocław. Władze miasta przeciwne inicjatywie mieszkańców. "Zagrożenie dla dzieci"

 

Robert Dacešin w opublikowanym w serwisie YouTube filmiku podkreśla, że odwiedził wiele europejskich miast, a Wrocław jest "zdecydowanie jednym z najpiękniejszych”.

 

Wrocław. Podróżnik zachwycony miastem

Podróżnik opisuje wrocławską starówkę, mówi o licznych rzekach i mostach w obrębie miasta. Wspomina także o słynnych wrocławskich krasnoludach - charakterystycznych rzeźbach rozsianych po mieście.

 

"Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć jest rynek miejski, na którym można poczuć ducha miasta, a także spróbować lokalnych specjałów" - czytamy w tekście na portalu N1.

 

Podróżnik podkreśla, że Wrocław mimo swojego uroku, niestety często umyka uwadze zagranicznych turystów.

an/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie