Świętokrzyskie: Z zemsty podpalili słomę. Straty na 40 tys. zł

Polska
Świętokrzyskie: Z zemsty podpalili słomę. Straty na 40 tys. zł
Policja świętokrzyska
Policja znalazła podejrzanych o podpalenie

Pod osłoną nocy zakradli się na pola i w czterech miejscach w Świętokrzyskiem wzniecili pożary balotów słomy. Właściciel oszacował straty na niemal 40 tys. zł. W ręce policji wpadło dwóch podejrzanych - to młodzi mężczyźni. Mundurowi ustalili, że motywem ich działania była zemsta. Być może uznają, że taka wendeta była zbędna, bo za zniszczenie cudzego mienia mogą trafić do więzienia.

W nocy z środy na czwartek służby otrzymały zgłoszenia o czterech pożarach składowisk balotów słomy na terenie powiatu pińczowskiego i kieleckiego. Ogień zaobserwowano w miejscowościach Stawiany, Gartatowice w gminie Kije oraz w Sędziejowicach w gminie Chmielnik.

 

Spaliło się łącznie 400 balotów słomy. 45-letni właściciel oszacował straty na blisko 40 tysięcy  złotych. Czas oraz lokalizacja wystąpienia pożarów jasno wskazywały, że ich przyczyną było podpalenie - podała świętokrzyska policja.

 

Właściciel wyliczył straty na 40 tys. złotychPolicja Świętkorzyska
Właściciel wyliczył straty na 40 tys. złotych

Spłonęła słoma. Młodzi podejrzani "żywili urazę do właściciela"

Jeszcze tego samego dnia trop doprowadził funkcjonariuszy do 21-letniego mieszkańca gminy Kije oraz jego starszego o dwa lata kompana. Wyszło na jaw że obaj żywili urazę do właściciela pobliskich pól i najpewniej dlatego podpalili baloty. Funkcjonariusze zabezpieczyli palnik, którym sprawcy najprawdopodobniej posłużyli się do wzniecenia pożarów.

 

ZOBACZ: Pomorskie. Pożar w Rokitnicy. Zginęło 4-letnie dziecko

 

Obaj mieszkańcy gminy Kije usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Za zniszczenie cudzego mienia grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

mbl/wka/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie