Poznań: Zniecierpliwieni odwiedziający zoo rzucali kamieniami w bizona

Polska
Poznań: Zniecierpliwieni odwiedziający zoo rzucali kamieniami w bizona
zoo.poznan.pl
Mężczyźni rzucali kamienia w bizony

Mężczyźni odwiedzający poznańskie zoo rzucali kamieniami w bizona. Sprawę nagłośniono w mediach społecznościowych ogrodu. Podano także zaskakujące tłumaczenie mężczyzn.

Na profilu poznańskiego zoo w mediach społecznościowych opublikowano nagranie wykonane przez osobę odwiedzającą ogród. Widać na nim, jak dwójka mężczyzn rzuca kamieniami w odpoczywającego bizona.

 

Jak zauważono w opisie, z mężczyznami przebywało dziecko.

 

We wpisie poznańskie zoo zaznaczyło, jaki miał być powód zachowania odwiedzających. "Kupiliśmy bilet, a zwierzęta nic nie robią" - tłumaczyli mężczyźni.

 

Nagranie można obejrzeć TUTAJ.

Poznań. Rzucali kamieniami w bizona. Zoo reaguje

"Nie napiszemy i serdecznie Państwa prosimy, byście też tego nie robili, słów, które nam się cisną na usta. Są to słowa bardzo wulgarne" - czytamy w poście zoo.

 

ZOBACZ: Chiny. Niedźwiedź czy człowiek w kostiumie? Zoo odpowiada na zarzuty


"Jesteśmy przekonani, że dziecko, gdy dorośnie, też będzie rzucało kamieniami w owych panów, szczególnie gdy starzy, schorowani, czy zmęczeni upałem 'nic nie będą robili'" - dodano.

 

Bizony leśne, które przebywają w poznańskim zoo, w naturze zamieszkują lasy Ameryki Północnej. Obecnie jednak żyją przede wszystkim w rezerwatach i parkach narodowych.

Anna Nicz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie