Prognoza: Nadchodzi załamanie pogody. To ostatnie ciepłe dni

Polska
Prognoza: Nadchodzi załamanie pogody. To ostatnie ciepłe dni
Ilustracyjne/Pixabay
Pogoda na ostatnie dni lata

To ostatnie upalne dni. Nadchodzą deszcze, chłód i załamanie pogody. W których częściach Polski będą największe opady i czy jest szansa na powrót słońca? Sprawdzamy najnowszą prognozę pogody na najbliższy tydzień.

Chociaż ostatnie dni lata są wciąż słoneczne na wschodzie i zachodzie kraju pojawi się więcej chmur. W poniedziałek na wschodzie możliwy słaby deszcz. Rano lokalne mgły - podają meteorolodzy.

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek temperatura maksymalna od 25°C na wschodzie do 29°C na zachodzie. Wiatr z kierunków południowych, w rejonach podgórskich w porywach do 65 km/h.

 

"Początkowo korzystny wpływ pogody w ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju pogorszy się do niekorzystnego, co będzie uwarunkowane nasuwaniem się od zachodu zatoki niżu" - czytamy w komunikatach IMGW.

Ostatnie dni lata. Jaka będzie pogoda?

W nocy z poniedziałku na wtorek w zachodniej połowie kraju zachmurzy się, zacznie padać, grzmieć i porywiście wiać. Do wschodniej połowy kraju załamanie pogody dotrze we wtorek o poranku i przed południem.

 

 

Momentami pojawią się obfite opady, miejscami słabe burze i bardzo silny wiatru w porywach do 40-50 km/h. Ten ostatni będzie skutecznie obniżać temperaturę odczuwalną.

 

W drugiej połowie dnia temperatura spadnie nawet o 10 stopni, jednak deszcze będą już tylko przelotne. Na wschodzie 17-18 stopni, a na pozostałym obszarze od 20 do 23 stopni.

 

Na największe wtorkowe deszcze muszą przygotować się mieszkańcy zachodniej i północnej części Polski - od 5 do 15 mm.

Od środy piękne słońce

W środę powróci słoneczna aura - od 20 do 25 stopni. Podobnie w czwartek. Tego dnia termometry mogą pokazać nawet 30 stopni. W piątek nadal słonecznie, jednak na zachodzie może przelotnie popadać i zagrzmieć. Wciąż bardzo gorąco, od 25 do 30 stopni. W weekend czeka nas jednak kolejne załamanie pogody. 

Natalia Borzuta/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie