Paragonowa rewolucja weszła w życie. Dowód zakupu w telefonie

Polska
Paragonowa rewolucja weszła w życie. Dowód zakupu w telefonie
Polsat News
Za pomocą aplikacji możemy śledzić nasze wydatki

Paragony cyfrowe, które mają ułatwić życie, już działają. Teraz nie trzeba się martwić zgubionym dowodem zakupu, bo wszystkie paragony możemy mieć w swoim telefonie. Wystarczy ściągnąć specjalną aplikację.

Krótki jest żywot paragonów. Większość z nich zaraz po wydrukowaniu kończy w koszu. Paragony w wersji papierowej i tak maja trafić na śmietnik... historii.

 

A to wszystko za sprawą aplikacji E-paragony, którą można już sobie pobrać na telefon. Pozwala ona zapisywać informacje o naszych zakupach w wersji elektronicznej.


Aplikacja działa na terenie całego kraju i nie jest zależna od rodzaju punktu sprzedaży, czyli możemy zrobić zakupy w sklepie spożywczym, budowlanym czy w punktach usługowych.

 

Wszędzie tam, gdzie towar sprzedaje się przy użyciu kasy fiskalnej, wystarczy sczytać kod kreskowy aplikacji i elektroniczny paragon powinien od razu zapisać się w telefonie.

Paragony cyfrowe. Aplikacja nie potrzebuje żadnych danych osobistych

W części sklepów trzeba jeszcze poczekać kilka dni na wdrożenie nowego systemu.

 

Aplikacja jest podobna do tych, które już wprowadziły niektóre sieci handlowe. W niej można sprawdzić, co wcześniej się kupiło. Wiadomo też, gdzie jest dowód zakupu towaru w przypadku, gdy trzeba towar reklamować.

 

WIDEO: Paragonowa rewolucja weszła w życie. Dowód zakupu w telefonie

 


- Raz na jakiś czas kupuje się sprzęt, buty lub ciuchy - przekazała reporterowi Polsat News pani Agata z Jeleniej Góry. - I z odczytaniem papierowych paragonów po jakimś czasie często robią się problemy - zaznaczyła.

 

Z tymi zapisanymi w jednym miejscu łatwiej kontrolować wydatki. Aplikacja wskaże nam, na co wydajemy nasze pieniądze. Dzięki temu będziemy mogli się zastanowić, czy są to produkty pierwszej potrzeby.

 

- To, czy klient chce pobrać paragon na telefo,n czy chce wziąć taki w wersji papierowej, zależy od jego woli - powiedziała Milena Błaszczyk, ekspert ds. marketingu w Asm Sales Force Agency.

 

ZOBACZ: Nie miał tablicy rejestracyjnej. Policji powiedział, że ta "nie pasuje" do jego auta


Nie będzie już takiego wyboru w przypadku faktur. Te papierowe - których każdego miesiąca wystawia się u nas 100 milionów - od lipca przyszłego roku na zawsze już znikną.

 

- Faktura zostanie wystawiona przez przedsiębiorcę w wersji elektronicznej i będzie można ją odebrać na portalu prowadzonym przez Ministerstwo Finansów - przekazał Marcin Sidelnik, z firmy doradczej PWC Polska.

 

W aplikacji E-paragon nie trzeba podawać żadnych danych osobistych. Co pewnie jest ważne przypadku tych, którzy obawiają się, że ktoś może sprawdzać na co wydajemy swoje pieniądze.

Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie