Policjant przywłaszczył pieniądze podczas interwencji. "Karygodne zachowanie"

Polska
Policjant przywłaszczył pieniądze podczas interwencji. "Karygodne zachowanie"
Polsat News
Policjant usłyszał zarzuty za przywłaszczenie pieniędzy

Podczas policyjnej interwencji jeden z funkcjonariuszy przywłaszczył znalezione pieniądze. 26-latek usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. "To karygodne zachowanie. W naszej formacji nie ma miejsca dla osób dopuszczających się tego typu czynów" - oświadczyła KWP we Wrocławiu.

Policjanci interweniowali u podejrzanego o handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Podczas akcji funkcjonariusze znaleźli pół kilograma różnego rodzaju narkotyków m.in. marihuanę, amfetaminę, metamfetaminę, esctazy oraz morfinę i sporą ilość gotówki niewiadomego pochodzenia - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

 

Podczas tych działań mundurowi zauważyli, jak jeden z policjantów przywłaszczył części odnalezionych środków pieniężnych i w związku z tym został on przez nich natychmiast zatrzymany. 

 

26-latek usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Przywłaszczył pieniądze podczas interwencji. "Zachowanie to jest karygodne"

O zdarzeniu powiadomione zostały niezwłocznie policyjne komórki kontrolne, w tym Biuro Spraw Wewnętrznych Policji oraz miejscowa prokuratura, które to wdrożyły stosowne czynności.

 

Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu po otrzymaniu informacji o tym incydencie, polecił natychmiast zawiesić funkcjonariusza w czynnościach służbowych, wszcząć postępowanie dyscyplinarne i wdrożyć procedurę zmierzającą do jego usunięcia ze służby w trybie natychmiastowym.

 

ZOBACZ: Warszawa: Policjant zaatakował przypadkowe kobiety. Jedną pobił, drugą próbował udusić

 

"Zachowanie to jest karygodne i nie ma miejsca w naszej formacji dla osób dopuszczających się tego typu czynów. Już tylko godziny dzielą posiadającego zaledwie czteroletni staż funkcjonariusza, od jego wydalenia ze służby" - przekazała w oświadczeniu Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Michał Blus/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie