Międzyrzec Podlaski: Incydent na kolei. Maszynista nie wyhamował

Polska
Międzyrzec Podlaski: Incydent na kolei. Maszynista nie wyhamował
Wikimedia Commons/Brill7/Facebook/Mirosław Domański
Wagon oderwał się od wózków kolejowych

W lubelskim Międzyrzecu Podlaskim doszło do zdarzenia z udziałem lokomotywy PKP Cargo. Szynowy pojazd uderzył w stojące przed nim wagony towarowe. W efekcie pierwszy uniósł się i oderwał od wózków kolejowych. - Nie wiemy, dlaczego maszynista nie wyhamował przed stojącymi, próżnymi wagonami - przekazał w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania z miejsca zdarzenia. Kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej przekazała w rozmowie ze "Słowem Podlasia", że do zdarzenia doszło na torze bocznym. Zaznaczyła też, że nie było poszkodowanych.

 

Badaniem incydentu zajmie się kolejowa komisja ds. badania wypadków. Na zdjęcia i filmach widać lokomotywę PKP Cargo, która uderzyła w wagon transportowy. W konsekwencji nadwozie uniosło się i oderwało od wózków, z jednej strony opierając się na lokomotywie, a z drugiej na kolejnym wagonie.

 

 

Rzecznik PKP PLK przekazał polsatnews.pl, że nie było to zderzenie. - Nie wiemy dlaczego maszynista nie wyhamował przed stojącymi, próżnymi wagonami - podkreślił Karol Jakubowski. Podkreślił też, że zdarzenie zostanie dokładnie wyjaśnione.

 

ZOBACZ: Lubuskie. Przedszkolak na torowisku. Pociąg hamował awaryjnie

 

Jakubowski poinformował również, że incydent nie spowodował żadnych utrudnień. "Kurier Kolejowy" wskazuje, że maszynista był trzeźwy.

Jakub Krzywiecki/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie