Rumunia wzywa rosyjskiego charge d'affaires

Świat
Rumunia wzywa rosyjskiego charge d'affaires
Google Street View
Dron na terytorium NATO. Rumunia wzywa chargé d'affaires Rosji

Rumuńskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało rosyjskiego chargé d'affaires w związku z odkryciem fragmentów drona na terenie swojego kraju - przekazała agencja Agerpres. 

Chargé d'affaires Rosji w Bukareszcie został w sobotę wezwany w trybie pilnym do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Chodzi o naruszenie przestrzeni powietrznej Rumunii, w pobliży granicy z Ukrainą - przekazała agencja Agerpres. 

W sobotę rumuńskie MON odnalazło fragment drona 

W sobotę rumuńskie ministerstwo obrony poinformowało, że na terytorium Rumunii znaleziono nowe fragmenty drona - podobnego do tych, jakich używa armia rosyjska. Prezydent Klaus Iohannis powiedział, że wskazuje to na "niedopuszczalne naruszenie przestrzeni powietrznej kraju".

 

ZOBACZ: Rosyjskie drony miały eksplodować na terytorium Rumunii. Ministerstwo zaprzecza

 

Iohannis oznajmił w oświadczeniu, że poinformował sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga o szczątkach drona - już drugiego, który rozbił się w Rumunii w tym tygodniu - i że ten ponownie przekazał wyrazy pełnej solidarności z Rumunią.

 

Szczątki znaleziono 2,5 km na południowy wschód od miejscowości Plauru, która graniczy z Ukrainą. 

Kolejny rosyjski dron na terytorium Rumunii

W środę rumuński minister obrony Angel Tilvar przyznał, że w nocy z niedzieli na poniedziałek na terytorium kraju spadły fragmenty rosyjskiego drona. Potwierdził tym samym informacje podawane już wcześniej przez władze Ukrainy.

 

Władze w Bukareszcie początkowo stanowczo zaprzeczały, by na terytorium Rumunii znaleziono szczątki rosyjskich bezzałogowców.

Karolina Gawot / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie