Mecz Polska-Albania. Porażka drużyny Fernando Santosa

PAP/Andrzej Lange

Polska przegrała z Albanią 0:2 w meczu eliminacji do Euro 2024. Spotkanie rozegrano w stolicy Albanii, Tiranie.

Bramki strzelili Jasir Asani (w 37. minucie), Mirlind Daku (w 62. minucie).

Jakub Kamiński, Bartosz Bereszyński, Grzegorz Krychowiak, Tomasz Kędziora i Mateusz Wieteska otrzymali żółte kartki.

Przeciw reprezentacji Albanii Fernando Santos wystawił skład: Wojciech Szczęsny, Bartosz Bereszyński, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jakub Kiwior, Matty Cash, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak, Jakub Kamiński i Robert Lewandowski.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem kibice obu ekip obrzucali się krzesełkami i musiała interweniować policja - relacjonował dziennikarz Interii.

Gdy tylko sędzia rozpoczął mecz - na murawie wylądowały zaś race. Arbiter musiał natychmiast przerwać grę.

Reprezentacja Polski zdobyła bramkę w 21. minucie, lecz ta ostatecznie - po analizie VAR - została anulowana. Sędzia Jose Maria Sanchez został wezwany do monitora i ostatecznie odgwizdał spalonego Jakuba Kiwiora.

W czwartek Polacy wygrali z Wyspami Owczymi

W czwartek reprezentacja Polski pokonała Wyspy Owcze 2:0 w meczu eliminacyjnym do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Presja kibiców na biało-czerwonych była spora, szczególnie po ostatniej porażce 2:3 z Mołdawią.

Przez pierwsze 45 minut, mimo wyraźnej przewagi, polscy zawodnicy nie potrafili stworzyć dogodnych sytuacji pod bramką rywala. Zawiedzeni kibice pożegnali schodzących na przerwę piłkarzy gwizdami.

ZOBACZ: Mecz Polska-Wyspy Owcze w eliminacjach do ME. Lewandowski zapewnił wygraną

Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Przełom nastąpił w 73. minucie. Polska wyszła na prowadzenie po rzucie karnym Roberta Lewandowskiego. Słoweński sędzia David Smajc zarządził "jedenastkę" po tym, jak Odmar Færø zagrał ręką.

Kapitan reprezentacji Polski podwyższył prowadzenie na 2:0 dla biało-czerwonych w 83. minucie po indywidualnej akcji w polu karnym.

W meczu rozdano też żółte kartki. Dwie z nich trafiły do polskich zawodników - Grzegorza Krychowiaka i Pawła Wszołka, jedna do reprezentanta Wysp Owczych.