K. Grosicki i G. Krychowiak powołani do reprezentacji na wrześniowe mecze

Sport
K. Grosicki i G. Krychowiak powołani do reprezentacji na wrześniowe mecze
PAP/Leszek Szymański
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Fernando Santos

- Kamil Grosicki i Grzegorz Krychowiak zostali powołani do piłkarskiej reprezentacji Polski na wrześniowe mecze eliminacji mistrzostw Europy - przekazał trener Fernando Santos.

Fernando Santos ogłosił powołania w czwartek w trakcie konferencji prasowej w Warszawie.

 

Polscy piłkarze zagrają we wrześniu z Wyspami Owczymi i Albanią.

 

33-letni Grzegorz Krychowiak to 98-krotny reprezentant Polski, natomiast starszy o dwa lata Kamil Grosicki grał 88 razy, ale do tej pory obaj nie znajdowali uznania w oczach portugalskiego selekcjonera.

 

- Zawsze mówiłem, że przed nikim nie zamykam drzwi do reprezentacji. Powołania są realizowane w zależności od tego, co się wydarzy - podkreślił w czwartek Santos.

 

- Nikt nie wpływa na to, kogo powołuję, a kogo nie. To wynika z moich obserwacji. Ostatnich meczów i tych spotkań, które nas czekają. Obecnie reprezentacja nie znajduje się w dobrej sytuacji. Ale wciąż zależymy od siebie w tych eliminacjach - dodał.

 

Z powodu kontuzji zabraknie w kadrze Przemysława Frankowskiego.

Reprezentacja Polski i eliminacje do Euro 2024

Biało-czerwoni trafili do teoretycznie najłatwiejszej grupy eliminacji Euro 2024, ale po trzech meczach mają tylko trzy punkty i zajmują czwarte miejsce w tabeli. Jedynie przed Wyspami Owczymi, gdzie większość zawodników gra w piłkę amatorsko.

 

W marcu podopieczni Santosa ulegli na wyjeździe Czechom 1:3 i pokonali u siebie Albanię 1:0. Natomiast w czerwcu doszło do ich kompromitacji w Kiszyniowie, gdzie przegrali ze 171. wówczas w rankingu FIFA Mołdawią 2:3 (mimo prowadzenia do przerwy 2:0).

 

Mecz z Wyspami Owczymi na PGE Narodowym odbędzie się 7 września, natomiast z Albanią w Tiranie - trzy dni później. Początek obu spotkań o godz. 20:45.

an/ac / PAP / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie