Gorzów Wielkopolski: Miasto daje mieszkania od ręki. Pod warunkiem, że lokatorzy je wyremontują

Polska
Gorzów Wielkopolski: Miasto daje mieszkania od ręki. Pod warunkiem, że lokatorzy je wyremontują
Polsat News
Mieszkanie po remoncie zyskało całkiem nowy wygląd

W Gorzowie Wielkopolskim działa program, dzięki któremu zyskuje miasto i jego mieszkańcy. Czekający w kolejce na mieszkanie mogą je dostać niemal od ręki, jeśli zdecydują się na jego remont. Chętnych na skorzystanie z oferty "Wyremontuj i zamieszkaj" nie brakuje. Opustoszałe dotąd kamienice zyskują blask i lokatorów, którzy o nie dbają.

Rok temu czterdziestometrowy lokal w kamienicy w centrum Gorzowa Wielkopolskiego nie przypominał mieszkania. Był zdewastowany, bez łazienki i podłóg. Po kompleksowym remoncie wygląda zupełnie inaczej.

 

ZOBACZ: "Interwencja". Żyją w koszmarnych warunkach. Rodzina w potrzebie

 

- Ściany, sufit, wszystko było dziurawe. No nic nie było - mówi Beata Kras, mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego. 

Poświęciła oszczędności na remont. Ale nie musiała brać kredytu

Kobieta jest jedną z uczestniczek programu "Wyremontuj i zamieszkaj". Zdecydowała się na mieszkanie, którego nie wybrał nikt inny, a ona nie chciała zaciągać kredytu. - Jeśli chciałabym mieć takie mieszkanie na własność, musiałabym wziąć kredyt. A wiadomo, jak to wygląda w tych czasach - mówi.

 

Kras zainwestowała wszystkie oszczędności. W remoncie pomogła rodzina.

 

WIDEO: Wyremontowała zniszczone mieszkanie

 

 

- Mieszkańcy później mogą również starać się o wykup lokalu - wyjaśnia Paweł Nowacki, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Rocznie prezydent miasta przeznacza kilkadziesiąt takich mieszkań do remontu. - W zależności od tego, jakie są możliwości w danym roku i na pewno będziemy ten program kontynuować - deklaruje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy gorzowskiego Urzędu Miasta.

Programy mieszkaniowe w Gorzowie Wielkopolskim

Władze miasta realizują kilka programów mieszkaniowych. Jeden z nich skierowany jest do przedsiębiorców - miasto zaoferowało im 100 lokali komunalnych. Za darmo i bez czynszu, mogą w nich zamieszkać zatrudnieni u prowadzących biznes.

 

ZOBACZ: "Interwencja": Notorycznie zalewa im blok. "Okropna pleśń i smród. Nie do zniesienia"

 

- Dajemy szanse przedsiębiorcom, żeby mogli wspólnie z miastem przeznaczyć mieszkanie dla pracowników - mówi Wiesław Ciepiela.

 

W Gorzowie jest teraz ponad 400 pustostanów. Większość w fatalnym stanie technicznym - w ramach programu "Wyremontuj i zamieszkaj"  ZGM jeszcze w tym miesiącu da szanse kolejnym 26 osobom, które zainwestują w zniszczone lokale. A dzięki temu, jak Beata Kras, spełnią marzenia o własnym "M".

an/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie