"Lokalna półka". Prawo i Sprawiedliwość opublikowało nowy punkt swojego programu

Polska
"Lokalna półka". Prawo i Sprawiedliwość opublikowało nowy punkt swojego programu
Polsat News

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowy punkt swojego programu wyborczego. Dotyczy on nałożenia obowiązku na markety sprzedaży produktów od lokalnych dostawców. Program "Lokalna półka" ma być ukłonem w stronę rodzimych producentów żywności. - Koniec z zyskami za wszelką cenę - zapowiada poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski.

Jak poinformowano w mediach społecznościowych trzeci konkret PiS to program 'Lokalna półka', czyli obowiązek, aby markety w swojej ofercie miały minimum 2/3 owoców, warzyw, produktów mlecznych i mięsnych oraz pieczywa pochodzących od lokalnych dostawców.

Szczegóły programu "Lokalna półka"

"Wzmocni to pozycję lokalnych dostawców względem innych ogniw łańcucha dostaw żywności, a także ułatwi dostęp konsumentów do produktów wytworzonych przez mniejszych, również lokalnych producentów" - podkreślono. 

 

- Zobowiążemy sieci handlowe do współpracy z loklanymi producentami żywności. Koniec z niskiej jakości warzywami czy owocami, koniec z zyskiem za wszelką cenę - mówił w spocie promującym nowy postulat PiS były szef resortu rolnictwa i poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski.

Nowa informacja na paragonach

- Najważniejsza musi być jakość żywności i zdrowie klientów. Zyskują rolnicy, bo będą mieli łatwy dostęp do lokalnych rynków, bez pośredników i z niskimi kosztami transportu towarów. Więcej pieniędzy zostanie w ich kieszeniach - dodaje.

 

Jak podkreśla polityk zyskają również klienci. - Będą mieli lepszy dostęp do świeżych i smacznych produktów, a ich pieniądze zostaną w ich najbliższej okolicy. Na paragonach będzie można sprawdzić z jakiego kraju pochodzi produkt. Dla konsumentów to bardzo ważna informacja - zaznaczył poseł PiS.

 

ZOBACZ: Kolejna propozycja PiS. Chce poprawić posiłki w szpitalach

 

- Zyskają także sieci handlowe, bo zdrowie i zadowolenie klientów są najważniejsze - podsumował.

 

Przypomnijmy, że jest to już trzeci postulat programowy przedstawiony przez PiS. Drugim punktem, które chciałaby zrealizować Zjednoczona Prawica to poprawienie jakości posiłków w szpitalach, a pierwszym modernizacja i rewitalizacja osiedli oraz bloków z tzw. wielkiej płyty. 

aas/dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie