Bali: Pięć osób zginęło w wypadku. Winda spadła z wysokości stu metrów

Świat
Bali: Pięć osób zginęło w wypadku. Winda spadła z wysokości stu metrów
Flickr/Gideon Tsang/CC BY-SA 2.0/X/@misterdetektif
Wypadek windy na Bali

Tragiczny wypadek na Bali. Winda spadła na ziemię z wysokości około 100 metrów. W wypadku zginęło pięć osób. Za prawdopodobną przyczynę wypadku wskazano pęknięcie liny.

Do zdarzenia doszło w piątek na Bali w turystycznym mieście Ubud. Piątka pracowników tamtejszego kurortu chciała skorzystać z windy. 


Dźwig zaczął jechać do góry jednak w pewnym momencie spadł na ziemię. Uważa się, że upadek nastąpił najpewniej z wysokości około 100 metrów. Niestety żadna z osób nie przeżyła wypadku.

 

ZOBACZ: Balice. Pożar autobusu na A4. Przewoził 35 osób

 

Policja ustaliła, że ofiarami były trzy kobiety, które miały 19,20 i 24 lata oraz dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23 lat. Dramatyczne zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniach monitoringu. 

 

Wideo pokazujące chwilę zdarzenia można obejrzeć tutaj

Tragiczny wypadek na Bali. Służby wskazują przyczyny

Winda tego typu powinna utrzymać ciężar około 300 kilogramów. Policja podejrzewa, że przyczyną wypadku mogło być zerwanie liny, albo usterka hamulca bezpieczeństwa.

 


Daily Mail, przekazało relację świadków, którzy stwierdzili, że w czasie zdarzenia słyszeli krzyki i głośny trzask. Balijska policja prowadzi dochodzenie w sprawie. Funkcjonariusze ustalają, czy do wypadku doszło z powodu zaniedbań kierownictwa bądź techników. 

 

ZOBACZ: Poznań. Zniszczony fortepian za milion. Pracownik nie dopilnował windy


Rodziny ofiar otrzymały odszkodowania od właścicieli kurortu, którzy mają zagwarantować zmarłym godny pochówek. Jednakże otrzymanie rekompensaty pieniężnej ma się wiązać z niemożnością wszczęcia działań prawnych przeciwko firmie. Podobno rodziny ofiar zgodziły się na ofertę. Bliski jednej z ofiar przekazał, że "pozwanie firm, nie przywróci im dzieci".

kar/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie