GIS ostrzega przed salmonellą w partii wołowego tatara

Polska
GIS ostrzega przed salmonellą w partii wołowego tatara
Główny Inspektorat Sanitarny

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wykrycia bakterii salmonelli w partii tatara wołowego. Spożycie produktu może prowadzić do choroby zwanej salmonellozą.

"Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność pałeczek Salmonella spp. w jednej partii produktu pn. Tatar wołowy Auchan, 200 g" - poinformował główny Inspektorat Sanitarny w komunikacie.

 

Chodzi o produkt o numerze partii 2293008 i terminie przydatności do 30.08.2023, wyprodukowany dla Auchan Polska Sp. z o.o. ul. Puławska 46, 05-500 Piaseczno.

 

 

Producentem są Zakłady Mięsne Łuków SA, ul. Przemysłowa 15, 21-400 Łuków, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 06110266 WE.

 

 

"Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o stwierdzonej nieprawidłowości producent wraz z dystrybutorem podjęli działania mające na celu wycofanie ze sprzedaży i utylizację wskazanej partii towaru" - poinformowano. 

 

GIS przypomina, że spożycie żywności zanieczyszczonej bakteriami salmonelli może prowadzić do choroby zwanej salmonellozą.

 

"Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem" - czytamy. 

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie