Atak rosyjskich hakerów na polskie strony internetowe

Technologie
Atak rosyjskich hakerów na polskie strony internetowe
Pexel/Sora Shimazaki
Atak DDoS na polskie strony internetowe

Hakerska grupa NoName057(16) twierdzi, że zaatakowała kilka polskich stron internetowych, w tym Giełdy Papierów Wartościowych i Banku Pekao, jak również Profil Zaufany. To odpowiedź na rzekome "rusofobiczne nastroje polskich władz".

Prokremlowski kanał NoName057(16) informuje na Telegramie, że z sukcesem udało mu się zablokować serię polskich witryn - w tym Giełdy Papierów Wartościowych, Banku Pekao, Raiffeisen Banku, Plus Banku, Credit Agricole, BNP Paribas, Santander Bank Polska oraz kilku innych. Na liście znalazł się też Profil Zaufany i usługa Envelo Poczty Polskiej.

 

"Bezsensowne rusofobiczne nastroje polskich władz, rozdzielające budżet w dziwnych proporcjach, gdzie większy procent polskich złotych trafia prosto do kieszeni Banderowców, nie mogą już znieść nawet sami Polacy" - przekazują hakerzy.

Atak DDoS po raz kolejny w tym roku

"Aby wyrazić nasze wsparcie wszystkim uczciwym obywatelom Polski, którzy sprzeciwiają się tonącym w rusofobii władzom swojego kraju, nasze wyrzutnie rakiet DDoS są dziś wycelowane w polskie cele" - dodają w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Rosyjscy hakerzy ponownie atakują. Tym razem mają na celowniku Polskę i Ukrainę

 

Atak DDoS polega na sparaliżowaniu danej strony internetowej duża liczbą wejść w jednej chwili. "Rzeczpospolita" przekazuje, że atak został potwierdzony przez ekspertów z izraelskiej firmy Check Point, specjalizującej się w cyberbezpieczeństwie.

 

NoName057(16) atakowała cele w Polsce już kilkukrotnie. Rosyjska grupa hakerska już w kwietniu przeprowadziła ataki na warszawską GPW, a w sierpniu na firmy teleinformatyczne.

pbi/wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie