Warszawa: Koparka uderzyła w lokomotywę, inny skład skierowany na niewłaściwy tor

Polska
Warszawa: Koparka uderzyła w lokomotywę, inny skład skierowany na niewłaściwy tor
Polsat News

W Warszawie w lokomotywę pociągu Intercity uderzyła koparka. Z kolei inny skład PKP Intercity został skierowany na niewłaściwy tor. Występują utrudnienia w ruchu kolejowym. Z kolei w Boczowie (woj. lubuskie) zerwana została sieć trakcyjna.

- Dziś około godz. 7, na szlaku Warszawa Wschodnia-Warszawa Wawer, pracująca przy torach koparka uderzyła w lokomotywę pociągu "Chełmianin", który jechał z Warszawy do Chełma - poinformowała w piątek Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity.

 

Przekazała, że nikomu z pasażerów i załogi nic się nie stało. Natomiast uszkodzona została lokomotywa. - Pociąg wjechał na stację Warszawa Wawer i tam pasażerowie oczekują na pociąg "Kochanowski", który zabierze ich do Lublina. Natomiast osoby, które dalej jadą do Chełma w Lublinie będą mogły skorzystać z pociągu regionalnego i tam jest ustalone honorowanie naszych biletów - podała Ziemska.

 

ZOBACZ: W Zgierzu wykoleił się pociąg. Pasażerów ewakuowała straż pożarna

 

O godz. 7.48 przywrócono rozkładową jazdę pociągów. - Podróżni muszą jeszcze liczyć się z ewentualnymi zmianami w rozkładzie. Informacje podawane są na stacjach i przystankach. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty. Za zabezpieczenie placu budowy odpowiada wykonawca prac, który odpowiedzialny jest za zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa. Przyczyny wydarzenia zbada komisja kolejowa - wyjaśniły PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Jak podała reporterka Polsat News, pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniem nawet 45-minutowym.

Warszawa. Pociąg skierowany na niewłaściwy tor

To niejedyne piątkowe wydarzenie z udziałem pociągu Intercity. Skład relacji Lublin–Wrocław został skierowany na niewłaściwy tor i zamiast na Warszawę Gdańską, został wysłany na Warszawę Wschodnią. - Pociąg został skierowany mylnie na niewłaściwy tor, ale maszynista zatrzymał się na rozjazdach i poinformował o tym fakcie dyżurnego. To powoduje opóźnienia pociągów - poinformowała Ziemska.

 

Dodała, że w przypadku takich zdarzeń również będzie to wyjaśniała komisja kolejowa.

 

WIDEO: Awarie na kolei

 

 

- Nie było zagrożenia dla pasażerów. Pociąg wycofano w kierunku Warszawy Gdańskiej i przyjechał na stację z ok. 30-minutowym opóźnieniem. Powołana została komisja kolejowa, która zbada przyczyny zdarzenia - podały z kolei PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Z kolei w Boczowie (woj. lubuskie) ok. godziny 5:30 pociąg Polregio relacji Rzepin-Zbąszynek połamał pantograf, w związku z czym doszło do awarii sieci trakcyjnej - przekazał w rozmowie z polsatnews.pl Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK S.A. 

 

WIDEO: Awaria sieci trakcyjnej w Boczowie

 

 

Na czas naprawy ruch na stacji był zablokowany. Ok. g. 9:30 wznowiono ruch na jednym torze. Drugi pozostaje nieczynny. Naprawa ma potrwać do późnych godzin wieczornych. 

an/kg / pap/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie