Nikaragua: W zoo przyszła na świat puma albinos. Pierwszy taki okaz w regionie

Świat
Nikaragua: W zoo przyszła na świat puma albinos. Pierwszy taki okaz w regionie
Facebook/Zoológico Thomas Belt Juigalpa, Chontales
Puma albinos to czwarty taki przypadek na świecie

Wyjątkowa puma przyszła na świat w zoo w Nikaragui. Maluch jest pierwszym takim przypadkiem w Ameryce Środkowej i raptem czwartym na całym świecie. Niestety jego wyjątkowość może przynieść mu sporo ograniczeń.

Wyjątkowa, bo biała puma przyszła na świat 21 lipca, jednak dopiero teraz zoo podzieliło się tą wiadomością. Puma albinos jest pierwszym taki przypadkiem urodzonym w Ameryce Środkowej i, jak podaje ekspert Carlos Molina, raptem czwartym na całym świecie

 

ZOBACZ: Australia. Martwy wieloryb albinos wyrzucony na brzeg. Możliwe, że to zaginiony Migaloo


Agencja Reutera przekazała, że młode urodziło się zdrowe i rozwija się prawidłowo. Jednakże weterynarz Molina poinformował, że w przyszłości puma będzie potrzebowała dużo opieki. Jako albinos będzie bardzo podatna na działanie promieni słonecznych. Nie wiadomo także, czy nie będzie bardziej narażona na inne czynniki, w tym rożne choroby. 


Póki co weterynarz zalecił trzymanie jej w osobnym pomieszczeniu - z dala od odwiedzających. 

Na świat przyszła puma albinos. Maluch może wymagać szczególnej opieki

"Dyrekcja Thomas Belt Zoo informuje, że zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii naszej instytucji dostęp do pomieszczenia, w którym przebywa puma albinos, zostanie ograniczony. Jesteśmy instytucją dbającą o dobrostan zwierząt i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić im, jak najlepsze warunki" - napisało zoo na swoim profilu.

 

 

Dodało także, że w tej wyjątkowej sytuacji prosi gości o wyrozumiałość.

 


Obecnie wszystkie młode pozostają schowane przed światem zewnętrznym. Wraz z pumą albinosem na świat przyszła dwójka jej rodzeństwa. Ich matka przebywa razem z nimi. Agencja przekazała, że, gdy młode osiągną trzy miesiące, zostaną pokazane szerszej publiczności

kar/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie