Zaręczyli się na mistrzostwach świata. Ukochany czekał na nią na mecie

Youtube/World Athletics
Zaręczyny na mistrzostwach świata

Chociaż nie zdobyła medalu, bo na mecie pojawiła się dopiero jako 28., to Hana Burzalova ze Słowacii ten dzień będzie wspominała do końca życia. Na finiszu czekał na nią jej kolega z zespołu Dominik Cerny, który... poprosił ją o rękę.

"Miłość to nie zawody, ale Dominik Cerny i Hana Burzalova dzisiaj wygrywają" - czytamy na oficjalnym profilu Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce.

Pierścionek zamiast medalu

W czwartek podczas zawodów, które odbywają się w Budapeszcie, panie i panowie, mierzyli się w chodzie na dystansie 35 km. Wśród startujących była też para ze Słowacji, Dominik Cerny i Hana Burzalova.

ZOBACZ: Zaręczyny w parlamencie. "To nie wydaje mi się na miejscu""

Choć żadne z nich nie zdobyło medalu, to ten dzień był dla nich wyjątkowy. Cerny, który pojawił się na mecie nieco wcześniej niż jego dziewczyna (jako 19.), czekał na nią tuż za linią. Mężczyzna uklęknął, a kiedy Burzalova dotarła do mety, wyjął pierścionek i poprosił ją o rękę.

Wyraźnie zmęczona sportsmenka powiedziała "tak" i rzuciła się w ramiona ukochanego.

W mediach społecznościowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce opublikowano nagranie z niezapominanego momentu.

Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Wyniki

W zawodach w chodzie na dystansie 35 km Cerny zajął 19. miejsce i pobił swój rekord życiowy (2:32:56). Burzalova z kolei przeszła trasę ze swoim najlepszym czasem w tym sezonie (3:02:47).

Z czysto sportowej strony w kategorii mężczyzn bieg zwyciężył Hiszpan Alvaro Martin z czasem 2:24:30, a w kategorii kobiet Hiszpanka Maria Perez z czasem 2:38:40.