Sondaż: Wyborcy ocenili decyzję o wspólnym starcie KO i AgroUnii

Polska
Sondaż: Wyborcy ocenili decyzję o wspólnym starcie KO i AgroUnii
PAP/Radek Pietruszka
Donald Tusk i Michał Kołodziejczak podczas Rady Krajowej PO

Wyborcy ocenili wspólny start Koalicji Obywatelskiej i AgroUnii. Z sondażu dla "Wydarzeń" wynika, że taki ruch nie podoba się większości ankietowanych, jednak z entuzjazmem zareagował na niego elektorat KO. Decyzję o współpracy Michał Kołodziejczak ogłosił 16 sierpnia, podczas wspólnego wystąpienia z Donaldem Tuskiem. Lider AgroUnii dostał pierwsze miejsce na liście KO w Koninie.

W najnowszym sondażu dla "Wydarzeń" Polsatu, zapytano Polaków jak oceniają niedawną decyzję przedstawicieli AgroUnii o starcie z list Koalicji Obywatelskiej.

 

Pozytywne zdanie o tej decyzji ma 34,9 proc. wyborców. 7,6 proc. ocenia ją zdecydowanie dobrze, a 27,3 proc. raczej dobrze.

 

Negatywnie do ruchu AgroUnii odniosło się 43,4 proc. badanych. Zdecydowanie źle oceniło go 25,9 proc., a raczej źle – 17,5 proc.

 

Zdania na ten temat nie ma 21,7 proc. ankietowanych.

 

Entuzjazm wśród wyborców KO

W badaniu o ocenę współpracy KO i AgroUnii poproszono również wyborców poszczególnych partii. Pozytywne ocenia ją 11 proc. wyborców PiS, a negatywne 64 proc. zwolenników tej partii.

 

ZOBACZ: Michał Kołodziejczak na listach KO. Jan Grabiec: Wystarczyło spojrzenie głęboko w oczy

 

W przypadku KO, pozytywnie decyzję oceniło 69 proc. badanych, negatywnie 15 proc. Z kolei 40 proc. wyborców Polskiego Stronnictwa Ludowego uważa ruch AgroUnii za dobry. Przeciwnego zdania jest 47 proc.

 

Badanie zrealizowano w dniach 18-21 sierpnia, na próbie 1000 osób. Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS wykorzystał metodę CATI, czyli badania telefonicznych kwestionariuszy wspomaganych komputerowo.

 

Szersze omówienie sondażu w programie "Wydarzenia" o godz. 15:50 na antenie Polsatu i Polsat News.

jk/dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie