Płock. Matka zostawiła dzieci w rozgrzanym aucie. Sama poszła do... solarium

Polska
Płock. Matka zostawiła dzieci w rozgrzanym aucie. Sama poszła do... solarium
strazmiejska.plock.eu

36-latka z Płocka (woj. mazowieckie) zostawiła dwoje dzieci w rozgrzanym aucie i sama poszła do... solarium. Losem 10-letniego chłopca i 9-miesięcznej dziewczynki zainteresowali się strażnicy miejscy. Sprawą nieodpowiedzialnej matki zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w rejonie w płockiego Starego Miasta. Około godziny 17:30 patrol straży miejskiej zauważył pojazd marki Daewoo Lanos, zaparkowany w rejonie skrzyżowania ulicy Sienkiewicza z Bielską. W środku znajdowała się dwójka dzieci - 10-letni chłopiec i 9-miesięczna dziewczynka.

Kobieta zdziwiona interwencją

W aucie co prawda były opuszczone szyby, ale i tak w jego wnętrzu było gorąco. Po około 10 minutach do auta podeszła kobieta, która -  jak się okazało - była matką dzieci. 

 

36-latka tłumaczyła, że zostawiła potomstwo bez opieki w rozgrzanym pojeździe, ponieważ sama poszła skorzystać z usług pobliskiego solarium.

 

ZOBACZ: Brzezowa: Śmierć pięciomiesięcznej dziewczynki. Rodzice usłyszeli zarzuty

 

Kobieta była zdziwiona interwencją straży miejskiej. Twierdziła, że dzieci zostały w aucie tylko na kilka minut. 

 

O tym, kto ma rację, rozstrzygnie Sąd Rodzinny i Nieletnich, który oceni, czy kobieta dopuściła do przebywania dwójki dzieci w okolicznościach niebezpiecznych dla ich zdrowia.

Złamała przepisy drogowe

To jednak nie koniec kłopotów kobiety. Jak się okazało, żeby mieć bliżej do solarium, 36-latkas zaparkowała samochód z dziećmi na zakazie zatrzymywania, w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania i w odległości mniejszej niż 10 metrów od przejścia dla pieszych.

 

Za to wykroczenie grozi jej wysoki mandat i punkty karne.

 

ZOBACZ: Dziecko w oknie życia w Łodzi. Chłopiec trafił do szpitala

 

To nie pierwszy tego typu incydent w ostatnich dniach. W czwartek na warszawskiej Białołęce uratowano niemowlę, które zostało zostawione w nagrzanym samochodzie przez ojca.

 

Maluch z objawami odwodnienia trafił do szpitala.

dk/kg / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie