Chorwacja: 10 piłkarzy ręcznych z Burundi uciekło przed planowanym meczem. Ślad po nich zaginął

Świat
Chorwacja: 10 piłkarzy ręcznych z Burundi uciekło przed planowanym meczem. Ślad po nich zaginął
Pixabay/JeppeSmedNielsen
Zaginęła grupa młodych piłkarzy ręcznych

Grupa 17-latków z Burundi uciekła opiekunom podczas pobytu w Chorwacji. Młodzi piłkarze ręczni opuścili miejsce pobytu bez zgody i wiedzy swoich przełożonych, a wszystko podczas Mistrzostw Świata U19. Media podają, że sportowcy zdecydowali się na ucieczkę w celu szukania "lepszego życia".

Chorwacka policja poszukuje 10 młodych piłkarzy ręcznych z Burundi, którzy zniknęli bez śladu przecz meczem o mistrzostwo świata. Policja w Żupani primorsko-gorskiej poinformowała, że trwają czynności mające na celu odnalezienie graczy. 

 

ZOBACZ: Nie żyje Paweł Kotwica. Polski dziennikarz zasłabł podczas finału Ligi Mistrzów w piłce ręcznej


Młodzi zawodnicy brali udział w Mistrzostwach Świata U19 w piłce ręcznej. W zawodach mogą brać udział gracze poniżej 19 roku życia. Wszyscy reprezentanci Burundi przebywali w ośrodku studenckim w Rijece. W środę policja dostała zawiadomienie o ich zniknięciu. 


"Poszukujemy dziesięciu młodych mężczyzn, urodzonych w 2006 roku, którzy około godziny 15:30 w środę opuścili teren akademika w Rijece i odjechali w nieznanym kierunku" - przekazała policja w komunikacie.  

Zawodnicy Burundi zniknęli bez śladu. Przedstawiciele Federacji Piłki Ręcznej nie dowierzają

Zawodnicy Burundi opuścili kampus bez zgody opiekunów. Od czasu zniknięcia żaden z zawodników nie odebrał telefonu. Przedstawiciel Federacji Piłki Ręcznej Burundi, Dauphin Nikobamye, stwierdził, że wszyscy jej członkowie są w szoku.

 

ZOBACZ: USA: Zaginięcie Juliana Sandsa. W górach w Kalifornii znaleziono ludzkie szczątki

 
"Zarówno my jako federacja, jak i rodzice tych młodych zawodników, prosimy wszystkich, którzy mogą pomóc w ich odnalezieniu o pomoc" - przekazał Nikobamye, cytowany przez The Guardian.  


"Nie wiem, jak bez nich wrócimy do domu" - dodał.  

 


Według medialnych doniesień, młodzi piłkarze ręczni mogli zaplanować ucieczkę w celu zyskania "lepszego życia". Mogą wykorzystać swoje wizy do ubiegania się o azyl w Europie. Policja wciąż poszukuje młodych mężczyzn.

 

Mistrzostwa zakończyły się 13 sierpnia. 

kar/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie