Bytom. Nie żyje reprezentant Polski. Paweł Lis miał 32 lata

Polska
Bytom. Nie żyje reprezentant Polski. Paweł Lis miał 32 lata
Facebook/Miasto Bytom
Paweł Lis zmarł w wieku 32 lat

Nie żyje reprezentant Polski w piłce wodnej Paweł Lis. Zawodnik grający na pozycji bramkarza zmarł nagle w wieku 32 lat. Sportowiec reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej, występując w Mistrzostwach Europy.

O śmierci sportowca poinformował jego klub WTS Polonia Bytom. "Z ogromnym smutkiem i nieutulonym żalem zawiadamiamy, że w dniu 04 sierpnia 2023 r. zmarł Paweł Lis - niesamowicie utalentowany bramkarz piłki wodnej, który przez większość swojej kariery był związany z naszym klubem WTS Polonia Bytom" - przekazano na Facebooku.

 

"Słowa nie są w stanie wyrazić rozpaczy po nagłym odejściu Pawła, który pozostanie w naszych sercach zapamiętany jako tytan pracy, fenomenalny bramkarz Polski, jeden z najlepszych w Europie. Rodzinie oraz najbliższym składamy najszczersze kondolencje" - dodano. 

Reprezentant Polski w piłce wodnej

Paweł Lis był jednym z najbardziej utalentowanych bramkarzy piłki wodnej i wielokrotnie sięgał po medale w kategoriach juniorskich i młodzieżowych. Później z powodzeniem rywalizował również z seniorami.

 

Jego talent został dostrzeżony przez niemiecką drużynę SC Wedding Berlin, której barwy reprezentował w latach 2013-2019.

 

ZOBACZ: Antonin Hajek nie żyje. Czeski skoczek narciarski miał 36 lat. Był poszukiwany od października

 

Po powrocie do Polski zawodnik związał się z klubem z Bytomia, z którym odnosił największe sukcesy. Zdobył mistrzostwo Polski (sezon 2019/2020), wicemistrzostwo Polski (sezony 2020/2021 oraz 2022/2023) oraz Puchar Polski (w sezonach 2020/2021 oraz 2021/2022).

 

Paweł Lis grał również w reprezentacji Polski, z którą wystąpił nawet na Mistrzostwach Europy.

 

 

Na wiadomość o śmierci sportowca zareagowały również władze Bytomia, które w mediach społecznościowych złożyły kondolencje jego rodzinie i najbliższym.

 

 

Nabożeństwo pogrzebowe Pawła Lisa zostanie odprawione 9 sierpnia o godz. 11:00 w Kaplicy Cmentarnej Mater Dolorosa w Bytomiu przy ul. Piekarskiej 71. Dalsza część uroczystości pogrzebowych odbędzie się na cmentarzu przy ul. Kraszewskiego w Bytomiu.

dk/dsk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie