Rosja. Podpalenia punktów poborowych. W atakach brały udział starsze kobiety

Świat
Rosja. Podpalenia punktów poborowych. W atakach brały udział starsze kobiety
PxHere / Telegram / Baza
Masowe ataki na punkty poborowe w Rosji

W całej Rosji dochodzi do prób podpaleń komisji wojskowych. Atakujący rzucają w budynki koktajlami Mołotowa. Media informują, że w części tych ataków uczestniczyły kobiety. W Kałudze w sprawie podpaleń aresztowano 78-letnią emerytkę.

Coraz więcej obiektów w Rosji płonie. Za część pożarów odpowiedzialne są ataki dronów, część to dzieło przechodniów - nie wiadomo, czy takie akcje są zorganizowane. Do wywołania ognia użyto jednak tego samego środka - koktajlu Mołotowa. Natomiast celami tych ataków są rosyjskie punkty poborowe do wojska.  

Ataki na komisje wojskowe w Rosji

W ciągu zaledwie 24 godzin doszło do prób podpaleń dziewięciu takich ośrodków. Według kanału na Telegramie Baza podpalenie zgłosiły komisariaty wojskowe w Kazaniu, Omsku, Petersburgu, Podolsku, Kałudze, Wierchnieuralsku i Kopejsku.

 

W sieci pojawiły się nagrania pokazujące podpalenia. 

 

 

Jak podaje kanał Baza, w podpaleniach brały udział także kobiety

 

"Sądząc po nagraniu, w podpaleniu komisariatu wojskowego przy ulicy Kalandarishvili brały udział dwie osoby: mężczyzna i kobieta. Koktajle Mołotowa, którymi rzucono wejście do wojskowego biura poborowego, leżały w torbie kobiety. Mężczyzna rzucił jedną z butelek w drzwi, drugą w szybę na pierwszym piętrze" - zrelacjonowano we wpisie. 

 

Media poinformowały także, że w Kopiejsku zatrzymano 54-latkę, która rzuciła koktajlem Mołotowa w gabinet medyczny komisji wojskowej. W Wierchnieuralsku zatrzymano z kolei 34-letnią kobietę, a w Kałudze 78-letnią emerytkę.

 

ZOBACZ: Rosja. Atak dronów na Moskwę. Uszkodzone wieżowce, jedna osoba ranna

 

Przypomnijmy, że w nocy w sobotę na niedzielę Moskwę zaatakowały drony. Bezzałogowce uszkodził biurowce "Moskwa-City". Z doniesień agencji TASS wynika, że poszkodowana została jedna osoba.

aas/pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie