Ostrów Wielkopolski. Czterolatek sam wyszedł ze szpitala. Błąkał się po ulicach

Polska
Ostrów Wielkopolski. Czterolatek sam wyszedł ze szpitala. Błąkał się po ulicach
Polsat News
Czterolatek wyszedł sam ze szpitala. Błąkał się po ulicy

Czterolatek niezauważony wyszedł z oddziału szpitala i spacerował po ulicach Ostrowa Wielkopolskiego. Gdy na miejsce przyjechała policja, mały pacjent czuł się dobrze i odpowiadał na pytania. - Chłopcu nic się nie stało - przekazała w rozmowie z polsatnews.pl podkomisarz Małgorzata Michaś z tamtejszej komendy.

O sprawie jako pierwszy poinformował portal Ostrow24.pl. Jak udało nam się potwierdzić, do zdarzenia doszło w środę wieczorem. Tego dnia, około godziny 19:40 policja otrzymała zgłoszenie o czterolatku, który sam chodził po ulicach Ostrowa Wielkopolskiego. 

Czterolatek błąkał się po ulicach

- Gdy funkcjonariusze przyjechali we wskazane miejsce, czyli na ul. Wrocławską spotkali kobietę, która powiadomiła policję i czteroletniego chłopca - przekazała w rozmowie z polsatnews.pl oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim, podkomisarz Małgorzata Michaś.

 

Obecnie policja pracuje nad odtworzeniem przebiegu serii wydarzeń. Dowiedzieliśmy się na razie, że chłopiec był pacjentem pobliskiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej przy ul. 3 Maja. Tym samym, znajdował się w rejonie szpitala i nie odszedł zbyt daleko.

 

ZOBACZ: Gdańsk. Trzyletni chłopiec bez opieki błąkał się po ulicy. Dziecko trafiło do rodziny zastępczej

 

Jak mały uciekinier wydostał się z placówki? - Najprawdopodobniej chłopiec wyszedł ogólnodostępnymi drzwiami - przekazała nam podkomisarz. 

Chłopcu nic się nie stało. Policja bada szczegóły

Maluch nie był zdezorientowany i odpowiadał na pytania funkcjonariuszki. - Powiedział, jak ma na imię. Najważniejsze, że nic mu się nie stało - dodała Michaś. 

 

ZOBACZ: Bieszczady: Ojciec zostawił 10-latkę na szlaku. Kazał jej samej wrócić do schroniska

 

Czteroletni pacjent został później odprowadzony z powrotem na oddział. Na razie nie wiadomo, jak długo znajdował się poza szpitalem i jak, na całe zdarzenie zareagowali rodzice malca.

nb/kg / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie