Nie żyje Sinead O'Connor. Słynna wokalistka miała 56 lat

Kultura
Nie żyje Sinead O'Connor. Słynna wokalistka miała 56 lat
Wikimedia Commons/Thesupermat
Sinead O'Connor zmarła w wieku 56 lat

W wieku 56 lat zmarła irlandzka piosenkarka Sinead O'Connor - podał w środę dziennik "Irish Times". Artystka była najbardziej znana z przeboju "Nothing Compares 2 U".

"Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście naszej ukochanej Sinéad. Rodzina i przyjaciele są zdruzgotani i proszą o poszanowanie prywatności w tym bardzo trudnym czasie" - poinformowali bliscy piosenki w oświadczeniu cytowanym przez BBC.

 

Póki co przyczyna śmierci wokalistki nie jest znana.

 

 

Kondolencje rodzinie wokalistki złożył premier Irlandii. "Jej muzyka była kochana na całym świecie, a jej talent był niezrównany i bezkonkurencyjny" - napisał Leo Varadkar.

 

Sinead O'Connor - kariera

Sinead O'Connor została w tym roku wyróżniona nagrodą za Klasyczny Album Irlandii, przyznawaną przez irlandzką telewizję publiczną RTE. Piosenkarka, która była otwarta w swoich poglądach społecznych i politycznych, wydała w sumie 10 albumów studyjnych.

 

Wokalistka zyskała sławę pod koniec lat 80. dzięki debiutanckiemu albumowi "The Lion and the Cobra". Światowy rozgłos zyskała w 1990 roku kiedy ukazał się jej album "I Do Not Want What I Haven't Got", którego częścią był hit "Nothing Compares 2 U". Piosenka była numerem jeden list przebojów w wielu krajach na świecie.

 

Sinead O'Connor - życie prywatne

W 2018 roku kobieta przeszła na islam zmieniając imię na Shuhada, ale nadal występowała pod swoim nazwiskiem. W 1992 roku w programie "Saturday Night Live" podarła na wizji zdjęcie papieża Jana Pawła II. Wokalistka tłumaczyła później, że chciała w ten sposób  zaprotestować przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w Kościele katolickim.

 

 

W ubiegłym roku zmarł 17-letni syn piosenkarki. Wokalistka przekazała wówczas, że nastolatek "postanowił zakończyć swoją ziemską walkę" i poprosiła, by "nikt nie poszedł za jego przykładem".

dk/pgo / Polsatnews/pap
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie