Prezes PZPN Cezary Kulesza ucina spekulacje ws. Fernando Santosa. "Mam krótką wiadomość od trenera"

Polska
Prezes PZPN Cezary Kulesza ucina spekulacje ws. Fernando Santosa. "Mam krótką wiadomość od trenera"
Polsat News
Trener reprezentacji Polski Fernando Santos

"Mam ważny kontrakt z drużyną narodową i nic w tej sprawie się nie zmieniło. Liczę na Wasze wsparcie w walce o Mistrzostwa Europy!" - wiadomość o takiej treści otrzymał Cezary Kulesza od trenera reprezentacji Polski Fernando Santosa. Tym samym uciął spekulacje o rzekomym odejściu Portugalczyka.

W nocy z soboty na niedzielę arabskojęzyczni dziennikarze zaczęli rozpowszechniać informacje na Twitterze, jakoby trener reprezentacji Polski Fernando Santos miał dojść do porozumienia z klubem Al-Shabab z Arabii Saudyjskiej. 

Prezes PZPN: To nieprawda

"Nieprawdą są doniesienia medialne o tym, że Fernando Santos zamierza zrezygnować z prowadzenia naszej kadry. Mam krótką wiadomość od trenera Santosa dla wszystkich kibiców reprezentacji Polski: 'Mam ważny kontrakt z drużyną narodową i nic w tej sprawie się nie zmieniło. Liczę na Wasze wsparcie w walce o Mistrzostwa Europy!' - przekazał prezes PZPN Cezary Kulesza.

 

 

Wcześniej PZNP informował, że Portugalczyk przebywa na urlopie. "Tydzień temu był w Polsce na meczu Superpucharu Raków - Legia i nie było z jego strony żadnych sygnałów odnośnie zmiany jego planów zawodowych" - przekazano.

 

Fernando Santos - selekcjoner reprezentacji Polski

Pochodzący z Lizbony 68-letni szkoleniowiec jest trenerem reprezentacji Polski od stycznia br.

 

Urodzony 10 października 1954 roku Santos był szkoleniowcem reprezentacji Grecji (2010-2014), a następnie swojego kraju (2014-2022). W przeszłości pracował również w czołowych klubach właśnie z Grecji i Portugalii.

 

ZOBACZ: Spotkanie Cezary Kulesza - Fernando Santos. "Obaj jesteśmy rozczarowani, ale wierzymy"

 

Do jego największych osiągnięć trenerskich należą złoto mistrzostwo Europy 2016 i triumf w pierwszej edycji Ligi Narodów (2018/19) ze swoimi rodakami.

pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie