Mecz Czechy-Polska. Eliminacje Euro 2024. Debiut Fernando Santosa w roli selekcjonera polskiej kadry

Świat
PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
Czechy-Polska. To pierwszy mecz eliminacji do Euro 2024

Polska przegrała z Czechami 1:3. Reprezentacja Polski straciła bramkę w pierwszej minucie spotkania. Potem było jeszcze gorzej. Czesi prowadzili do przerwy 2:0, a po przerwie podwyższyli wynik. W 87. minucie gola dla Polski strzelił Damian Szymański. Spotkanie w Pradze to debiut na ławce trenerskiej nowego selekcjonera Fernando Santosa.

Polacy stracili bramkę już po kilkudziesięciu sekundach. Gola głową zdobył Ladislav Krejci. Po dwóch minutach Wojciech Szczęsny ponownie wyciągnął piłkę z siatki.

W 64. minucie kolejną bramkę dla Czechów zdobył Kuchta.

W 87. minucie gola dla Polski strzelił Damian Szymański.

Mecz z trybun Fortuna Areny w Pradze oglądają wspólnie premier Czech Petr Fiala oraz premier Mateusz Morawiecki.

Czechy-Polska to pierwsze spotkanie eliminacyjne do Euro 2024 w Niemczech. Polacy rywalizują w grupie E. Oprócz Czechów rywalami naszej kadry będą również: Mołdawia, Albania oraz Wyspy Owcze.

Czechy-Polska. Podano składy

Przeciwko Czechom Polacy zagrają w następującym składzie:

Szczęsny - Cash, Bednarek, Kiwior, Karbownik, Frankowski, Bielik,  Linetty,  S. Szymański, Zieliński, Lewandowski.

Czesi wystąpią w poniższym zestawieniu:

Pavlenka - Holeš, Brabec, Krejčí, Coufal, Král, Souček, D. Jurásek, Hložek, Čvančara, Kuchta.

Czechy-Polska. Debiut Fernando Santosa

68-letni Portugalczyk Fernando Santos zadebiutuje w roli selekcjonera reprezentacji Polski. W przeszłości trener prowadził reprezentacje Grecji oraz Portugalii. Santos objął kadrę po Czesławie Michniewiczu.

Obie reprezentacje mierzyły się do tej pory ośmiokrotnie. Cztery razy triumfowali Polacy, cztery razi Czesi. Nigdy nie padł remis. Ostatni mecz Polska-Czechy odbył się w 2018 roku i zakończył się przegraną Polski 1:0. Nasza reprezentacja po raz ostatni pokonała Czechów w 2015 roku (3:1).