Katastrofa samolotu w Chrcynnie. Nagranie z wypadku

Polska
Katastrofa samolotu w Chrcynnie. Nagranie z wypadku
Polsat News
Katastrofa samolotu w Chrcynnie

W wypadku samolotu w Chrcynnie koło Nasielska zginęło pięć osób, a osiem jest rannych. Straż Pożarna informuje, że jako przypuszczalną przyczynę wypadku możemy podawać warunki meteorologiczne. Polsat News dotarł do nagrania z katastrofy samolotu.

Z informacji przekazanych przez Monikę Nowakowską-Bryndę z Komendy Głównej PSP wyniki, że wypadku doszło podczas lądowania, kiedy samolot cessna zbliżał się do lotniska w Chrcynnie w złych warunkach atmosferycznych. Maszyna uderzyła w hangar, w którym przed deszczem schronili się ludzie

 

Polsat News dotarł do nagrania z momentu katastrofy:

 

Pięć osób nie żyje, kilka poszkodowanych

"W sumie poszkodowanych mamy 13 osób, z których 5 niestety poniosło śmierć. Poszkodowani trafili do szpitali: 4 w Warszawie, 2 w Płońsku, 2 w Ciechanowie. Dwóch pacjentów mamy w stanie ciężkim" - poinformował we wtorek rano na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Polityk podziękował służbom za sprawną akację. 

 

 

Jedna z osób, które zginęły to pilot samolotu rejsowego Polskich Linii Lotniczych LOT - poinformował Polsat News rzecznik LOT Krzysztof Moczulski.

 

W wypadku poszkodowany został również Artur "Zielony" Zieliński, o czym w mediach społecznościowych poinformowała jego żona. Zwróciła się także o oddawanie krwi dla poszkodowanego mężczyzny. Zieliński to emerytowany żołnierz, jest kierownikiem Operacji Naziemnych, zastępcą Kierownika Skoków w Areoklubie Warszawskim. 

 

"Oddając krew podajcie informację dla kogo ją oddajecie tj. Artur Zieliński Szpital Bródnowski (OIOM). Można oddać każdą grupę krwi" - napisała Marzena Zielińska.

 

 

Dwie osoby poszkodowane  przebywają w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie (Mazowieckie). To 25-letni mężczyzna i 9-letnie dziecko. Ich stan lekarze określają jako stabilny. Obydwoje poszkodowani w chwili zdarzenia przebywali w pomieszczeniu do składowania spadochronów, na które spadł samolot.

 

Podczas akcji ratunkowej służby korzystały z pomocy czterech śmigłowców LPR. Maszyny przetransportowały do szpitali w Warszawie dwóch mężczyzn w wieku około 40 lat. Pierwszy miał uraz klatki piersiowej, drugi uraz czaszkowo-mózgowy - wskazała rzeczniczka pogotowia lotniczego Justyna Sochacka. Wśród poszkodowanych jest około 6-letni chłopiec, który na terenie lotniska przebywał z mamą.

Dlaczego doszło do katastrofy samolotu?

Według Nowakowskiej-Bryndy "jako przypuszczalną przyczynę wypadku możemy podawać warunki meteorologiczne". Samolotem leciało trzech pilotów. Jeden z nich zginął, jeden jest ranny, a kolejny nie odniósł obrażeń. - Pozostałe cztery ofiary to te osoby, które znajdowały się w hangarze - wskazała rzeczniczka w rozmowie z Polsat News.

 

WIDEO: Katastrofa samolotu w Chrcynnie. Trudne zadanie przed prokuraturą

 

 

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkomisarz Sylwester Marczak poinformował, że w analizowanie wypadku na miejscu zaangażowani są przedstawiciele Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

 

Na miejscu pracowało 16 zastępów straży pożarnej i około 58 strażaków.

pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie