Izrael: Premier Benjamin Netanjahu wyszedł ze szpitala. Znany powód hospitalizacji

Świat
Izrael: Premier Benjamin Netanjahu wyszedł ze szpitala. Znany powód hospitalizacji
Twitter
Benjamin Netanjahu

Premier Izraela Benjamin Netanjahu wyszedł z niedzielę ze szpitala Sheba w Tel Hashomer. Trafił tam dzień wcześniej po tym, jak źle się poczuł. "Nasza diagnoza jest taka, po zakończeniu wszystkich przeprowadzonych testów, w tym laboratoryjnych, że powodem hospitalizacji jest odwodnienie" - przekazali lekarze.

"Premier przeszedł serię testów i jest w doskonałym stanie. Nasza diagnoza jest taka, po zakończeniu wszystkich przeprowadzonych testów, w tym laboratoryjnych, że powodem hospitalizacji jest odwodnienie" - przekazali zajmujący się Benjaminem Netanjahu doktorzy, cytowani przez "Jerusalem Post".

 

"W żadnym momencie nie zdiagnozowano zaburzeń rytmu serca" - dodano w komunikacie.

 

Netanjahu otrzymał urządzenie do monitorowania pracy serca. Lekarze przekazali, że jego serce jest w "doskonałym stanie", a urządzenie zostało wszczepione "w celu rutynowego monitorowania".

 

ZOBACZ: Izrael. Nie żyje świadek oskarżenia byłego premiera Benjamina Netanjahu. Zginął w samolocie

 

Benjamin Netanjahu: To nie był dobry pomysł

W sobotę późnym popołudniem Benjamin Netanjahu opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym dziękował za wsparcie. 

 

- Wczoraj byłem z żoną nad Jeziorem Galilejskim, w słońcu, bez kapelusza, bez wody. To nie był dobry pomysł - powiedział.

 

 

- Jesteśmy w środku fali upałów, więc proszę was: spędzajcie mniej czasu na słońcu, pijcie więcej wody i obyśmy wszyscy mieli dobry tydzień - dodał.

Benjamin Netanjahu na stanowisku premiera

Benjamin Netanjahu pod koniec zeszłego roku po raz kolejny stanął na czele izraelskiego rządu. Wcześniej był premierem w latach 1996-1999 i 2009-2021. W lipcu 2019 roku został najdłużej sprawującym urząd premierem Izraela.

 

W październiku 2022 r. polityk trafił do szpitala z powodu bólu w klatce piersiowej. Gdy jego wyniki wróciły do normy, opuścił placówkę.

an/kg / polsatnews.pl / Reuters
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie