Michał Kwiatkowski wygrał 13. etap Tour de France

Polska
Michał Kwiatkowski wygrał 13. etap Tour de France
PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
Michał Kwiatkowski

Michał Kwiatkowski, reprezentujący zespół Ineos Grenadiers, wygrał 13. etap kolarskiego wyścigu Tour de France. Polak uciekł swoim rywalom na słynnym wzgórzu Grand Colombier.

33-letni kolarz, choć nie liczy się już w walce o końcowe zwycięstwie w wyścigu, to jednak nie odpuszcza kolejnych etapów. Tym razem Kwiatkowski postanowił zaryzykować na mierzącej 138 kilometrów trasie Chatillon-sur-Chalaronne - Grand Colombier.

 

Początkowo kolarz z zespołu Ineos Grenadiers znajdował się w 20-osobowej grupie ucieczkowej. Polak nie był jednak na przodzie stawki, trzymał się z tyłu, tracąc pół minuty do prowadzącego.

 

Na niespełna 12 kilometrów przed metą Michał Kwiatkowski postanowił jednak rozpocząć samotny atak. Mistrz świata z 2014 roku szybko dopadł liderów grupy, a następnie pomknął przed siebie, zyskując sporą przewagę.

 

 

Pościg za 33-latkiem podjął także inny kolarz z polski, Rafał Majka wraz z walczącymi o zwycięstwo w całym tourze Jonasem Vingegaardem i Tadejem Pogacarem.

 

ZOBACZ: Kalisz. Przemysław Saleta i Krystian Kinastowski stoczyli walkę bokserską

 

Zawodnik UAE Team Emirates nie wytrzymał jednak tempa i wpadł na metę dopiero na 28 pozycji.

 

Dzisiejsze zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego to pierwszy triumf na arenie międzynarodowej od kwietnia ubiegłego roku. Wówczas to Polak był najlepszy na trasie Amstel Gold Race.

 

mjo/ac / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie