Ukraińcy ostro krytykują Roberta Lewandowskiego. Poszło o zdjęcie z tenisistą

Polska
Ukraińcy ostro krytykują Roberta Lewandowskiego. Poszło o zdjęcie z tenisistą
Instagram.com/_rl9
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski ostro krytykowany przez ukraińskich kibiców. Chodzi o zdjęcie z rosyjskim tenisistą Danyło Miedwiediewem, które polski piłkarz zrobił w trakcie wizyty w zespole Ferrari.

Wspólne zdjęcie gwiazdy Barcelony i tenisisty opublikowane zostało na twitterowym koncie Scuderia Ferrari.

 

Zrobiono je w trakcie wizyty sportowców w boksie zespołu Formuły 1 podczas Grand Prix Hiszpanii.

 

"Kiedy spotykają się sporty motorowe, tenis i piłka nożna" - napisano.

 

Postawa polskiego zawodnika nie spodobała się kibicom z Ukrainy. W komentarzach wyrazili duże niezadowolenie z faktu spotkania Roberta Lewandowskiego z rosyjskim sportowcem.

 

"Ilu zabitych Ukraińców i zniszczonych ukraińskich miast potrzeba, żeby przestać robić zdjęcia i filmy z ruskimi sportowcami?" - czytamy w jednym z komentarzy.

Media w obronie gwiazdy Barcelony

W obronie osoby Roberta Lewandowskiego stanęli dziennikarze m.in. portalu telewizji TSN. W swoim tekście przypomnieli, że kapitan reprezentacji Polski wielokrotnie aktywnie wspierał Ukrainę i stawał po jej stronie w kontekście wojny z Rosją.

 

"Robert przedwcześnie zerwał umowę z chińską firmą Huawei, którą podejrzewano o wspieranie działań Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie. Polski napastnik postanowił też wystawić na aukcję koszulkę swojej reprezentacji z napisem Stop War na pomoc siłom zbrojnym" - napisano.

 

ZOBACZ: Piłkarz polskiego klubu zginął w Ukrainie. "Walczył do ostatnich sił"

 

Kibicom przypomniano także niedawną postawę Lewandowskiego przy okazji filmu z udziałem piłkarzy Barcelony. Kilku graczy dziękowało rosyjskim kibicom za wsparcie.

 

-  Zapytałem klub o tę sytuację i wiem, że nie było to oficjalne stanowisko, ale oświadczenie podczas spotkania z mediami, które są właścicielami prawa do transmisji La Liga - mówił wówczas.

 

- Oczywiście to żadne usprawiedliwienie, bo czegoś ewidentnie zaniedbano, a efekt był bardzo zły. Z tego, co wiem, klub powinien podjąć pewne działania w odpowiedzi na tę sytuację - mówił Lewandowski w rozmowie dla Sport Interia.

mjo/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie