Poważna choroba Jewgienija Prigożyna. "Wycięto mu żołądek i jelita"

Świat
Poważna choroba Jewgienija Prigożyna. "Wycięto mu żołądek i jelita"
VK.com/concordgroup_official https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2023-05-05/grupa-wagnera-opuszcza-bachmut-niespodziewana-decyzja-prigozyna/
Prigożyn miał chorować na nowotwór

Szef wagnerowców Jewgienij Prigożyn miał nowotwór jamy brzusznej, z powodu którego lekarze wycięli mu żołądek i jelita - podał niezależny rosyjski portal Projekt. Wcześniej do mediów trafiły zdjęcia rezydencji Rosjanina. Widać na nich gabinet ze sprzętem medycznym i lekami charakterystycznymi dla pacjentów chorujących na stwardnienie rozsiane lub zespół Guillaina-Barrégo.

Bolesne problemy ze zdrowiem mogły wpłynąć na decyzję Prigożyna o buncie w Rosji - twierdzą rozmówcy portalu Projekt, którzy mieli przez lata współpracować z szefem Grupy Wagnera.

 

Ma chodzić o chodziło o nowotwór jamy brzusznej. "To jest człowiek z wyciętym żołądkiem i jelitami!" - powiedział jeden z bliskich znajomych Rosjanina. 

 

"Prigożyn był długo leczony na raka i przeszedł ciężką terapię" - powiedział jeden z współpracowników i dodał, że "wydaje się, że proces rozrastania nowotworu został zatrzymany". 

 

ZOBACZ: Zaskakujące znalezisko. Służby przeszukały biuro Prigożyna

 

Z powodu tej choroby szef wagnerowców ma prowadzić zdrowy tryb życia i przestrzegać ścisłej diety.

 

 

Wagnerowiec miał leczyć się w elitarnej klinice Sogaz, należącej do spółki ubezpieczeniowej o tej samej nazwie. Prowadzi ona interesy z Marią Woroncową, która ma być córką Władimira Putina. 

Prywatny gabinet lekarki i leki

Informacje o ostatnich problemach zdrowotnych Jewgenija Prigożyna pojawiły się tydzień temu. Portal Mash podał, że rezydencję wagnerowca przeszukały służby i odkryły prywatny, w pełni wyposażony gabinet lekarski. "W 20-metrowym pokoju znajduje się sprzęt wart miliony rubli" - podał portal. 

 


Jak wówczas przekazano, zarówno urządzenia, jak i leki znajdujące się w pokoju miały być charakterystyczne dla pacjentów chorujących na stwardnienie rozsiane lub zespół Guillaina-Barrégo.

kg/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie