Liderzy państw NATO w spocie. Prezydent Andrzej Duda w roli husarza

Świat
Liderzy państw NATO w spocie. Prezydent Andrzej Duda w roli husarza
Twitter.com/WypartowiczBa
Prezydent Duda w zbroi husarskiej

Emmanuel Macron jako Napoleon, Rishi Sunak w czołgu, a Andrzej Duda w husarskiej zbroi - to wybrane kadry z filmu promującego szczyt NATO w Wilnie. Wideo przygotowane przez grupę NAFO FELLAS w kilka godzin stało się hitem w sieci.

Na opublikowanym nagraniu widzimy wszystkich najważniejszych przedstawicieli państw członkowskich Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Propaganda Rosji: Najwięcej zagranicznych ochotników jest z Polski

 

Politycy prezentowani są chronologicznie zgodnie z datą przyjęcia do NATO. Film otwierają członkowie założyciele, czyli: Francja, Kanada, USA, Wielka Brytania, Holandia, Włochy, Luksemburg, Belgia, Dania, Portugalia i Islandia.

Autorzy filmu z przywódcami wspierają Ukrainę w wojnie z Rosją

Nawiązującej do polskiej historii "stylizacji" doczekał się prezydent Polski Andrzej Duda. Pojawia się on w zbroi husarii, w tle zaś widać rycerzy tej dawnej formacji zbrojnej.

 

Przywódcy oczywiście nie wystąpili w filmie - twórcy wykorzystali ich wizerunki za pomocą techniki komputerowej.

 

 

Film przygotowany został przez NAFO czyli internetowy ruch mający na celu przeciwdziałanie rosyjskiej propagandy i dezinformacji.

Oprócz działań wyśmiewających rosyjskie przekazy na temat wojny w Ukrainie członkowie NAFO zbierają fundusze wspierające Siły Zbrojne Ukrainy.

 

ZOBACZ: Na złość Rosji, która nie może go zdobyć? Estonia chwali się THeMIS-em

 

W maju 2023 roku sklep organizacji osiągnął zysk ponad 30 tysięcy dolarów. Całość środków została przekazana do ukraińskich organizacji charytatywnych i jednostek wojskowych.

mjo/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie